McDonald twierdzi, że rząd wprowadził zamieszanie. Rozbudził nadzieje

Liderka Sinn Féin wróciła już po zakażeniu wirusem Covid-19 do pełni sił i w dzisiejszym wystąpieniu powiedziała, iż wysłała list do premiera Varadkara.

W korespondencji, Mary Lou McDonald domaga się, aby rząd w chwili, kiedy proponował będzie znoszenie ograniczeń, uzyskał ponadpartyjne porozumienie, więc uzyskał akceptację wszystkich posłów co do dalszych działań związanych z luzowaniem obostrzeń. W liście do szefa rządu McDonald podkreśla potrzebę wprowadzenia odpowiednich procedur bezpieczeństwa i higieny pracy, nawet po pandemii, co pomoże w jej opanowaniu, w czasie ewentualnego powrotu epidemii koronawirusa na wyspę.

McDonald nalega również, aby w sprawie koronawirusa, premier zaprzestał swojego dotychczasowego pomijania opozycji, bo wkrótce może się okazać, że będą potrzebne nowe akty prawne w tej sprawie, a wtedy z poparciem wszystkich propozycji gabinetu może być krucho.

Szefowa Sinn Féin powiedziała również, iż ma zarzuty wobec rządu Varadkara, który w pewnym momencie wprowadził zamieszanie informacyjne, gdyż przedstawiciele władz zbyt często i w zbyt optymistycznym tonie mówili o łagodzeniu ograniczeń. To w pewien sposób opacznie zostało odebrane przez społeczeństwo, a i wzbudziło nadmierne oczekiwania.

Ogólnie rzecz ujmując, można powiedzieć, że Sinn Féin chce w sprawie koronawirusa pełnej współpracy z rządem, by działać na rzecz zdrowia irlandzkiego społeczeństwa.

Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij...
Prof. Mirosław Maty
Spada poparcie Irlan
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish