McDonald rozczarowana decyzjami rządu

Liderka Sinn Féin Mary Lou McDonald określiła wczorajsze decyzje gabinetu Micheála Martina, rozczarowującymi, ponieważ uderzają w kilka sektorów gospodarki, a w równym stopniu w pracodawców, jak i pracowników.

McDonald podkreśliła potrzebę zachowania ostrożności i kierowania się poradami dotyczącymi zdrowia publicznego, dodała jednak, że ta ostatnia decyzja, jest porażką i zwiększy niepokój w sektorach, a teraz, należy wprowadzić dodatkowe pakiety naprawcze.

Mary Lou McDonald:

– Wzrost liczby przypadków Covid-19 w ostatnich tygodniach budzi wielkie obawy i służy, jako kolejne przypomnienie, że zagrożenie ze strony wirusa jest realne i nie zniknęło. Na każdym z nas spoczywa odpowiedzialność za stosowanie się do porad dotyczących zdrowia publicznego. Wszyscy poczynili wielkie poświęcenia, aby doprowadzić wirusa do punktu, w którym moglibyśmy ponownie otworzyć gospodarkę. Każdy krok ponownego otwarcia gospodarki wiąże się z ryzykiem i na każdym kroku musimy zachować ostrożność. Nie możemy podejmować nadmiernego ryzyka zagrażającego zdrowiu publicznemu ani opóźniać ważnych kroków, takich jak plany ponownego otwarcia szkół. Z zadowoleniem przyjmuję zapowiedź, że zakrycia twarzy będą teraz obowiązkowe w sklepach i centrach handlowych. Ale to już drugi raz, kiedy puby miały fałszywy świt. Całkowicie rozumiem frustrację, jaką odczuwają pracodawcy i pracownicy tego sektora. Wielu właścicieli pubów wydało znaczne sumy, aby upewnić się, że przestrzegają wytycznych dotyczących dystansu społecznego i higieny, spodziewając się, że będą mogli ponownie się otworzyć w przyszły poniedziałek. Sinn Féin opowiadała się za podejściem do otwarcia tego sektora w oparciu o to, czy można zachować dystans społeczny i zastosować środki w celu zapewnienia czystości i dobrej higieny, podczas gdy przeprowadzane są regularne kontrole, aby upewnić się, że przestrzegane są wytyczne. Jeśli opinia lekarza jest taka, że ​​te alternatywne opcje są zbyt ryzykowne, to należy wprowadzić dodatkowe oraz dostosowane do indywidualnych potrzeb pakiety rekompensat. Zdrowie publiczne jest naszym priorytetem numer jeden, ale potrzebne są szersze konsultacje ze strony organów państwowych z sektorem co do najlepszego rozwiązania, inaczej ryzykujemy utratę przedsiębiorstw i miejsc pracy na zawsze.

Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij
Polak oskarżony o p
Pomóc, ale nie wszy