Maskowanie 4 fazy

Rząd Micheála Martina stał się obecnie bardzo ostrożny pod względem zakażeń, więc informując o swoich przyszłych posunięciach, zapowiedział obowiązkowe zasłanianie twarzy.

Osłony twarzy wymagane będą już wkrótce w sklepach oraz w innych pomieszczeniach publicznych, co oznacza np. urzędy pocztowe i państwowe. Maski na twarzach obowiązywać będą w równym stopni u kupujących, jak i personelu, ale ci mogą uchronić się przed całodziennym noszeniem maseczki, jeżeli pomiędzy nimi a klientami, zamontowany zostanie ekran ochronny.

Zapowiedź nowego zarządzenia, nie ma jeszcze formy prawnej, więc nie jest dopracowane w szczegółach, a może wejść do czwartej fazy odmrażania gospodarki, czyli obowiązywać od przyszłego poniedziałku, o ile zostanie dopracowane i nadana mu będzie, odpowiednia formuła.

Jednocześnie Micheál Martin zapowiedział, iż wraz z tym środkiem wprowadzone zostaną przepisy o egzekwowaniu nakładania masek, czyli możemy doczekać się kar, za ich brak w sklepach i wnętrzach publicznych. Premier Martin kolejny już raz zapowiedział, że w poniedziałek opublikowana zostanie „zielona lista” krajów, z których bez obowiązkowej kwarantanny, będzie można podróżować do Irlandii, ale nadal odradza nieistotne podróże zagraniczne.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish