Maseczkowa krucjata transportowców trwa

Stowarzyszenia i związki zawodowe transportowców wciąż prowadzą rozmowy z rządem, by ten przychylił się do ich żądań i wprowadził przepisy o obowiązkowym noszeniu masek na twarzach podczas korzystania ze środków transportu publicznego.

Obecnie zapowiada się kolejna zmiana w tym zakresie i już wkrótce ruszy kampania społeczna, która namawiać ma mieszkańców Irlandii, by podczas podróży tramwajami, autobusami, autokarami i pociągami, korzystali z maseczek, ale nie należy oczekiwać w najbliższej perspektywie istotnych zmian, gdyż rząd nie ma planów wprowadzenia obowiązku ich noszenia.

Nowe wytyczne w związku z noszeniem maseczek, niebawem ujrzą światło dzienne, co zapowiedziane zostało przez Ministerstwo Zdrowia, ale co ważne dla wielu osób, nie zostanie wprowadzony obowiązek ich noszenia.

Wg przedstawicieli Departamentu Zdrowia, w nowych przepisach znajdzie się szereg zaleceń, jednak te pozostaną właśnie takimi, czyli nadal nie będzie obowiązku nakładania na twarz maseczek, a i nie będzie za to grozić żadna kara.

Swoje akcje informacyjne w zakresie noszenia osłon twarzy rozpoczną też wkrótce Irish Rail, Luas, Dublin Bus i Bus Éireann, które namawiać mają podróżnych, by podczas korzystania z ich środków transportu, osłaniali twarze maseczkami.

Wcześniej pojawiły się w kraju głosy, iż transportowcy mogą odmówić wykonania usługi przewozowej, o ile podróżny nie będzie miał nałożonej na twarz maseczki, ale Ministerstwo Zdrowia rozwiązało już ten problem, bo w oficjalnej informacji przesłanej do firm przewozowych wyjaśnia, iż takie zachowanie będzie nielegalne i może spotkać się ze skargami ze strony pasażerów, a to w prostej linii prowadzić ich będzie na salę sądową. Do takich działań nie mogą z całą pewnością posuwać się spółki rządowe, więc Irish Rail, Dublin Bus i Bus Éireann oraz wszystkie inne, z udziałem kapitału państwowego.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij...
Druga fala koronawir
Wierni muszą być h
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish