„Maseczki dla Irlandii” – Midlands Polish Community

Midlands Polish Community jest organizacja działającą w środkowej części Irlandii od prawie 3 lat. Powstała z myślą o integracji ludzi mieszkających w tej części wyspy. 

Wychodząc na przeciw obecnej sytuacji w naszej grupie powstała specjalna jednostka „Pomocna dłoń”, która miała na celu szeroko rozumianą pomoc osobom, które znalazły się w ciężkiej sytuacji z powodu Pandemii.  Mamy na uwadze, iż „lockdown” oraz zagrożenie epidemiologiczne wywołuje różne zagrożenia między innymi przemoc domowa, zdrowie psychiczne czy bezpieczeństwo finansowe. 

Pomagamy ludziom znaleźć pomóc której potrzebują. Obecnie jesteśmy również  w trakcie koordynowania akcji która nazwaliśmy „Maseczki dla Irlandii”. Pozyskujemy fundusze zarówno od osób prywatnych jak i instytucji. Pozyskane fundusze wykorzystujemy na zakup materiałów,  potrzebnych do uszycia  maseczek, które dostarczamy do pracowników pracujących jako front line.

Maseczki szyte są przez polskie wolontariuszki, które poświęcają na to często całe dnie.  Na terenie Midlands rozdaliśmy już prawie 1000 maseczek do różnych organizacji. Otrzymali je pracownicy przychodni lekarskich, pielęgniarki środowiskowe, domy opieki osób starszych, Gardi oraz wiele innych. Staramy się sprostać potrzebom, które generuje Pandemia. Szykujemy się obecnie do szycia kostiumów ochronnych dla pracowników medycznych. 

Midlands Polish Community – Basia

Polska-IE: Udostępnij...
Gość „Studia Dub
BCC: Tarcza w prakty
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish