Maseczkę i rękawiczki zapewni sklep

Naczelny lekarz kraju dr Tony Holohan w komunikacie o stanie zachorowań powiedział, że w kraju zmarło kolejnych 19 osób, a zakażonych koronawirusem został następnych 330 osób.

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła więc do 1303 przypadków, natomiast ogólna liczba zakażeń w Irlandii podniosła się do 21 506 osób. 58% przypadków zachorowań stanowią kobiety, 42% to mężczyźni, a hospitalizowanych zostało już z powodu koronawirusa 2825 osób, czyli 13% z ogółu zakażonych, z czego 363 osoby skierowano na oddziały intensywnej opieki medycznej. Wśród pracowników służby zdrowia mówi się o 6068 osobach zakażonych koronawirusem. 49% wszystkich zachorowań notowanych jest w Dublinie, dodał dr Tony Holohan z Departamentu Zdrowia.

Jak dowiadujemy się z tego samego ministerstwa, urzędnicy opracowują właśnie szczegółowy plan wychodzenia kraju z ograniczeń, a zajęli się teraz określeniem zasad używania maseczek i rękawiczek podczas zakupów. Obecnie uważa się, że duże sklepy detaliczne, niezależnie od branży, w tym centra handlowe, zobowiązane będą do wydawania wszystkim wchodzącym maseczek i rękawiczek, by klienci zasłaniali twarze i chronili ręce przed przedostaniem się na nie wirusów.

Co istotne, urzędnicy z Departamentu Zdrowia, opracowują także wytyczne dla mieszkańców Irlandii, dotyczące używania masek na twarz lub osłon, które mają wejść w życie po 18 maja tego roku. Nowe zalecenia spodziewane są pod koniec tego tygodnia, a pełne informacje na ten temat znajdować się będą w każdym sklepie, wraz z wyjaśnieniem obowiązujących zasad.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Health

Polska-IE: Udostępnij...
Koronawirus pogłęb
Triumwirat jest tera
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish