Mary Lou McDonald TD wyraża zaniepokojenie reakcją ministra na chaos na lotnisku w Dublinie

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Liderka Sinn Féin Mary Lou McDonald powiedziała, że ​​jest bardzo zaniepokojona reakcją ministra Michaela McGratha na chaotyczne sceny na lotnisku w Dublinie w zeszły weekend.

Pani McDonald, która poruszyła tę kwestię podczas Leaders Questions w Dáil, a dodała, że ​​rząd nie jest w stanie opanować sytuacji.

Posłanka McDonald powiedziała:

– Minister McGrath nie powiedział, że da opinii publicznej jakakolwiek pewność, że rząd jest na szczycie kryzysu na lotnisku w Dublinie. Zamiast konkretnych rozwiązań otrzymaliśmy od ministra listę wszystkich rzeczy, które najwyraźniej nie zadziałały. Osoby, które planują podróż z lotniska w czerwcowy świąteczny weekend, będą bardzo zaniepokojone powtórką chaosu z zeszłego weekendu. Sednem tej sytuacji są zwolnienia personelu przez Dublin Airport Authority podczas pandemii i brak niezbędnego planowania dla siły roboczej. DAA zostało wcześniej ostrzeżone, że te cięcia będą miały poważny wpływ, gdy ponownie zostaną otwarte podróże międzynarodowe. Te ostrzeżenia zostały zignorowane. Kiedy jednak mamy do czynienia z bliskim załamaniem się funkcjonowania najważniejszego lotniska w państwie, to rząd jest odpowiedzialny za przejęcie dowodzenia i kierowanie rozwiązaniami. Nie możemy mieć powtórki fiaska z zeszłego weekendu. Zadaniem rządu, współpracującego z Zarządem Portu Lotniczego, jest zapewnienie efektywnego funkcjonowania lotniska w Dublinie. To bezprecedensowa sytuacja. Zamiast przerzucać pieniądze, rząd musi wykazać się przywództwem.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Władze lokalne musz
I dobry i zły czas
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.