Marka Lego pracuje nad wyprodukowaniem klocków z materiału z recyklingu

Grupa LEGO zaprezentowała dziś prototyp klocka LEGO® wykonanego z plastiku pochodzącego z recyklingu. Minie trochę czasu, zanim klocki wykonane z materiału z recyklingu pojawią się w zestawach LEGO. Szacuje się, że kolejna faza testów potrwa co najmniej rok.

W ciągu ostatnich trzech lat naukowcy i inżynierowie przetestowali ponad 250 rodzajów materiałów.

Prototyp dobrze dopasowuje się do innych elementów Lego.

Pierwszy klocek został wyprodukowany z materiału pochodzącego z recyklingu plastiku PET z wyrzuconych butelek.

Klocek wyprodukowany z wyrzuconych butelek

Zespół ponad 150 osób pracuje nad znalezieniem zrównoważonych rozwiązań dla produktów LEGO. W ciągu ostatnich trzech lat naukowcy i inżynierowie przetestowali ponad 250 rodzajów materiałów bazujących na PET i setki innych tworzyw sztucznych. W wyniku ich pracy powstał prototyp, który spełnia wymagania dotyczące jakości, bezpieczeństwa i zabawy – w tym dobrego dopasowania do innych elementów.

– Największym wyzwaniem na naszej drodze do zrównoważonego rozwoju jest ponowne przyjrzenie się wykorzystywanym materiałom i unowocześnianie nowych, które są równie trwałe, mocne i wysokiej jakości jak nasze dotychczasowe klocki – i pasują do elementów LEGO wyprodukowanych w ciągu ostatnich 60 lat – powiedział Wiceprezes ds. odpowiedzialności za środowisko w Grupie LEGO, Tim Brooks.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Jakość i bezpieczeństwo

Minie trochę czasu, zanim klocki wykonane z materiału z recyklingu pojawią się w zestawach LEGO. Zespół będzie kontynuował testowanie i rozwijanie materiału PET, zanim podejmie decyzję o przejściu do fazy pilotażowej produkcji. Szacuje się, że kolejna faza testów potrwa co najmniej rok.

Prototyp jest wykonany z przetworzonego plastiku PET, pochodzącego od dostawców ze Stanów Zjednoczonych, którzy w celu zapewnienia jakości materiału stosują procesy zatwierdzone przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) i Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA). Przeciętnie z litrowej butelki PET pozyskuje się ilość surowca wystarczającą na wyprodukowanie dziesięciu klocków LEGO 2 x 4.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Oczekująca na opatentowanie formuła materiału zwiększa trwałość PET, dzięki czemu jest wystarczająco wytrzymała, aby zrobić z niej klocki LEGO. Innowacyjny proces wykorzystuje specjalnie zaprojektowaną technologię, aby połączyć zrecyklingowany PET ze wzmacniającymi dodatkami.

DlaHandlu.pl

Polska-IE: Udostępnij
Polityka antynikotyn
Siarkowska o wolnoś
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian