Luksus dla wybranych

Już w styczniu przyszłego roku w Dublinie otwarte zostanie luksusowe Spa połączone z klubem odnowy biologicznej, ale drzwi nie staną otworem przed każdym, kto chciałby pławić się w ekskluzywnych atrakcjach oblewania błotem, wykafelkowanym basenem, czy wypoceniem się w saunie.

Nowy obiekt, czyli Eden One powstaje za 12 mln € i stanie się jednym z najbardziej eleganckich obiektów tego typu w Irlandii, ale jak mówią jego zarządcy, wejść tam nie będzie łatwo. Swoisty klub dla wybranych, kierować się ma zasadą, iż sam wybiera osoby, które mogą zostać członkami „bractwa luksusu”, więc muszą się wykazać koneksjami i grubym portfelem.

Członkostwo będzie można nabyć w postaci zaproszenia przez Eden One lub z polecenia innego członka, ale dopiero po weryfikacji, przekroczy się próg Spa. Ilość członków klubu ma być ograniczona, by zapewnić użytkownikom tej atrakcji odpowiednio kameralne warunki, więc zwykłym zjadaczom chleba, dane będzie pławienie się w luksusie, ale tylko „zza płotu”.

Członek grupy wybranych może liczyć na sporo udogodnień, bo może przyjść do tego ośrodka „prosto z roboty”, a Spa zapewni mu indywidualną odzież sportową oraz zajmie się jej praniem i prasowaniem. Stroje sportowe będą czekać zawsze na spragnionych luksusowych wrażeń odnowy biologicznej w ich osobistych szafkach, a spersonalizowany fryzjer, zajmie się przeczesaniem włosów, kiedy przyjdzie członkowi ochota.

Wybrańcy mogą liczyć też na osobistą, dobrze wyposażoną szatnię i posilić się po treningu, ale w Spa, nie będzie można znaleźć znanych skądinąd batonów proteinowych, a doznaniami smakowymi zajmie się wysokiej klasy szef kuchni. Menu zostało skomponowane w taki sposób, by dać zarówno energię, jak i dbać o linię członków Spa, a przeważać będą tam dania kuchni azjatyckiej. Kelner też ma być osobisty, co będzie miało nadać dodatkowych walorów luksusu pobytowi w Spa.

Klub stanie się ultraelitany i jest pomysłem braci Comer, którzy są właścicielami kilku firm deweloperskich, a te są posiadaczami podobnych klubów w Londynie, Nowym Jorku i Dubaju. Dopełnieniem luksusu ma stać się panoramiczna sauna, podgrzewane i zimne baseny, ale i grota solna. By członkom oddychało się lepiej w tym luksusowym miejscu, gabinety zabiegowe wypełnione zostaną oczyszczonym tlenem w stężeniu 99.9%. Do tego oferować będzie się luksusowy podgrzewany taras na dachu budynku, imprezy towarzyskie i jogę, a także kaskadowy wodospad i ogród zimowy, w którym przez cały rok będzie można wytarzać się w śniegu.

Jak powiedział dyrektor generalny Eden One David Howard, członkostwo przyznawane będzie po ocenie indywidualnej, ale starać się o nie może każdy. Dyrektor Howard dodał: Jeśli ktoś chce zostać członkiem, możemy umówić się na osobiste spotkanie i przekonać się, czy jesteśmy do tego odpowiedni.

Generalnie w Irlandii jest równouprawnienie, więc Spa Eden One, wydaje się trochę przeczyć zasadom panującym na Zielonej Wyspie, a i tworzenie elit, przybierze w styczniu przyszłego roku kolejnego wymiaru.

Bogdan Feręc

Źr: Irish Independent

Zdj: Eden One

Polska-IE
Akromegalia – waż
Parlamentarna szopka
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish