Łukasz Tygerski: Lista szczepień

Wreszcie wyszła lista kto się i kiedy szczepi. Najpierw emeryci i William Szekspir.

A potem frontline Workers, ale jak już pierwsze źródła sceptyków podają: nadal nie wiadomo, co ile się będzie trzeba szczepić. No bo Pani Krysia z Panią Grażyną się zaszczepią w styczniu, zaplanują sobie wyjazd do sanatorium w lipcu, a tu się okaże po drodze (albo w ogóle po czasie), że po pół roku przestaje działać. No to akurat jak bum cyk w środku kuracji solanką.

Jest już też mowa, że będzie można tylko latać z atestem, że jest się zaszczepionym, czyli jak chcesz lecieć, gdzieś, gdzie nie szczepią jeszcze to lepiej, już zacznij wymyślać jakie masz underline condition, bo inaczej możesz się przed wylotem na majówkę nie załapać.

Ponadto dzieci nigdzie nie lecą, bo są na samym końcu listy szczepionych i nikt ich do żadnego samolotu nie wpuści, także zapomnij o zostawieniu bombelków u dziadków w Polandzie.

Są kraje, w których na pewno niektórzy wylecą z pracy za to, że się nie zaszczepili, bo stanowią zagrożenie społeczne itd.

Ponadto nie łudźmy się, to, że pierwsza szczepionka jest bezpłatna, to jeszcze nic nie znaczy. Ponoć dilerzy też dają pierwszą próbkę cracku za free. A potem wypinasz tyłek pod mostem… albo siedzisz u jakiegoś księdza w lochu pod zakrystią.

Także 2021 niektórzy załapią się w widełki, by może gdzieś w lecie wyfrunąć. W zależności, na jakiej liście są, ale już na jesień free trial się skończy i za kolejny przywilej spędzenia świąt z rodziną będzie już trzeba wyskoczyć z kasy. Obecnie jednorazowy test potwierdzający, że nie mamy covida, kosztuje ok. 150 euro. Zresztą sama wizyta u GP-ka to jakieś 50 € (w końcu ktoś tę szczepionkę musi zaaplikować) no to nawet jak wjedzie promocja Black Friday, to ja szacuję, że cały koszt nie będzie mniejszy niż 175 euro.

Mogę się mylić, ale no nie ma tańszych zabiegów u dentysty. No to wielodzietne rodziny raczej nigdzie nie polecą – chyba że dostaną dofinansowanie.

Trochę przypomina mi to Netflixa. Wykup abonament, będziesz mieć dostęp do całej naszej bazy filmów. Wykup szczepionkę, będziesz mieć dostęp do pełnej gamy ofert, włącznie z podróżami zagranicznymi. Odnawialne co roku. W przeciwnym wypadku… klops.

Ja już nawet nie będę wspominał, jak to pogłębi granice społeczne. Wróci socjalistyczny system klas, a na koniec okaże się, że u niektórych szczepionych wystąpią skutki uboczne, za które nikt nie poniesie odpowiedzialności, bo już sobie to zaklepali.

Na ostateczne wyniki jednak będzie trzeba poczekać do 2022, także już wam życzę eksperymentalnie wszystkiego najszczepienniejszego z okazji Nowego Roku.

Łukasz Tygerski

Polska-IE: Udostępnij
Profesor Mirosław M
Odczyny alergiczne p
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian