Łukasz Tygerski: Folksuje

Może sie tak skończyć, wcale bym się nie zdziwił. Przy obecnych nastrojach antyunijnych, że powstanie zwrot: folksuje (volks UE).

Ja się czasem dziwię, tym prawiczkom… znaczy prawaczkom, którzy tak krzyczą o tym nacjonalizmie, a płacą podatki w innym kraju. Czyli współpracują z siłą potencjalnie zaborczą. Nie da się ukryć, że według obecnej narracji, współpracują z siłą wrogą.

I tego nie wymażesz z ‘cewe’. To zostaje, jak zdjęcia w internecie.

Zawsze można powiedzieć, że się było ‘na stażu’. Czyli poważne szkolenie ‘na zmywaku’, jak to mawiają zwykle w Polsce. No tak, bo kiedyś jeździli do Reichu ‘na juchtę’. Ba, I to nawet się nie wstydzili. Bo to w odwecie za wojnę, to się nie liczy.

Bo jak skroisz kolesia na mieście, to oznacza, że frajer, bo dał się skroić. I to jest właśnie prawacka narracja. Ale jakoś w sprawie aborcji już nie, że płód był frajer i dał się usunąć. Bo tam po prostu nie ma żadnej konsekwencji.

To jest prawie tak jak tęczowi paradują a potem mówią, że ich nie chcą zaakceptować, czy dostają wpie*dal. Ja też bym chciał żyć w świecie, gdzie za wygląd się nie dostaje, ale jak się wie, że tak nie jest, to prawie jak podchodzić do węża i liczyć, że nie użre. ‘A bo ja wiem lepiej, ten nie jest jadowity’. Akurat podobnie jest z głodzonymi pitbullami. “Nie, nie gryzie”, a potem jest tragedia.

No ale do czego zmierzam? Każdy powinien pracować, żeby mieć na to, żeby godnie żyć. W założeniu. Jeśli nie daje rady, to idąc prawicowym tokiem rozumowania, jest frajerem i powinien być *uchany pod prysznicem przez stado dzikusów. Ale nie, wręcz przeciwnie: chcą pomocy socjalnej, dofinansowań, kredytów i 500+. Patologia nie jest uznawana za frajerstwo, a wręcz uzyskują aprobatę i fejm na patostreamingach.

Tymczasem jeśli radzi sobie świetnie, bo żyje w szarej strefie, tu coś podwędzi, tam kogoś skroi, albo coś zajumi, puści na allegro albo na ibaju to wtedy jest git gitara mistrz biznesu.

To jest ten świat, który przychodzi i ocenia, że jest wyznacznikiem do naśladowania, narodem wybranym, nacją uber alles. Nacją, w której nie ma miejsca na odmieńców i podawaczy, są tylko grypsiarze i męczennicy. “Pamiętamy”. Jak możesz pamiętać, coś czego nie doświadczyłeś? To tak jakby prawiczek mówił, że pamięta seks, tak mniej więcej prawaczki pamiętają wojnę. Tak samo pamiętają autyzm ze szczepionek i myśli matki o aborcji. Wyczuwają to, albo może im to przekazano w genach… albo dostali z czipem, jak za dzieciaka dostawali zastrzyk w tyłek.

I mamy im wierzyć, jak krzyczą, że trzeba wszystko otwierać? Bo pandemia to fejk? Niech lepiej idą studiować biblistykę, bo to mniej więcej ten kierunek ewolucji.

Łukasz Tygerski

Polska-IE: Udostępnij
Szerokie uprawnienia
UE powinna nadać pr
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian