Ludzie nie wierzą rządowi

W najnowszej ankiecie przeprowadzonej na Twitterze ujawniła się skala braku zaufania dla rządu w kwestii rozwiązania kryzysu mieszkaniowego.

Ankiet przeprowadzona została na potrzeby programu Claire Byrne Live, a w tej 75% respondentów stwierdziło, że nie ma w nich wiary, iż temu rządowi uda się rozwiązać kryzys mieszkaniowy. Zaledwie 15% odpowiadających powiedziało, że gabinet Micheála Martina ma potencjał do radzenia sobie z kryzysem w mieszkalnictwie, a 10% nie miało w tej kwestii zdania.

Ciekawe były też komentarze pod zamieszczoną ankietą, a był ich ogrom, ale na wyróżnienie zasługuje przynajmniej jeden i pewna kobieta napisała:

– Rozwiązywanie kryzysu mieszkaniowego nie jest zadaniem rządu. Zadaniem rządu jest znalezienie odpowiedniego zespołu ekspertów, którzy potrafią sformułować plan dostosowany do celu. A rządowy zespół ekspertów i ich plan nie jest odpowiedni do celu.

W kraju doszło też do sytuacji, o czym opowiadał w programie stacji radiowej News Talk agent nieruchomości Ryan O’Shaughnessy, iż po 10 sekundach od wystawienia oferty najmu pewnej nieruchomości, wpłynęło 87 ofert od potencjalnych najemców. To pokazuje skalę problemu, mówił dalej specjalista, a jak uważa, nie widzi obecnie szans na poprawę sytuacji.

*

Komentarz w tej sprawie wydaje się zbędny.

Bogdan Feręc

Źr: NewsTalk

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Kto zarabia na kryzy
Dlaczego w Irlandii
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська