Lotnisko w Dublinie i Cork planuje zwolnić ok. 1000 pracowników

Liczba pasażerów przewijających się przez terminale lotniska w Dublinie oraz Cork spadła obecnie o 99%, a to oznacza, że konieczna stała się redukcja etatów.

To nie wszystkie złe wiadomości, gdyż plany zmniejszenia stanu załogi snują też lotniska w Shannon i Knock, a i inne mniejsze porty lotnicze, które rozpoczęły analizy i zmieniają swoje prognozy wzrostów na ten rok i lata kolejne.

W przypadku dwóch największych lotnisk w Irlandii, czyli Dublin i Cork, prawdopodobne są zwolnienia załogi do 1000 osób, ale obecnie mówi się, że ilość zwolnień będzie się ograniczać do minimum, więc może uda się zakończyć ten pracowniczy pogrom na 750 osobach. Pracownikom lotnisk, zaproponowany ma być dobrowolny program odejść, ale jednocześnie otrzymają daleko idącą pomoc w znalezieniu nowej pracy.

Oba lotniska spodziewają się też znacznego spadku ilości pasażerów w przyszłym roku i w przypadku tych portów lotniczych będzie to około 12 milionów osób mniej. Dyrektor generalny DAA Dalton Philips powiedział, iż będzie to poziom odzwierciedlający ilość pasażerów z roku 2019, a wtedy lotniska w Dublinie i Cork, zatrudniały o prawie 1000 pracowników mniej.

Szczegółowe plany odejść pracowników zostaną przedstawione im w przyszłym tygodniu, a DAA zapowiada, iż zmuszone będzie zrewidować swoje plany kapitałowe, więc prawdopodobnie wstrzymane zostaną niektóre inwestycje.

Bogdan Feręc

Źr: DAA

Polska-IE: Udostępnij...
„Jak dotąd wszyst
Od jutra nie kupisz
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish