Lotnisko Shannon wraca do życia

Międzynarodowy Port Lotniczy Shannon, który jest bardzo lubiany przez mieszkańców zachodniej części Irlandii, ponownie zaczął tętnić życiem i pojawili się na nim pasażerowie.

Wszystko za sprawą irlandzkiej linii budżetowej Ryanair, a ta, w tym tygodniu uruchomiła część z dawniejszych połączeń. Ma to wiązek z przygotowaniami do pełnego otwarcia irlandzkiego nieba, które już 19 lipca dostępne będzie dla wszystkich chętnych, więc wtedy będziemy mogli „swobodnie” podróżować.

Z tą swobodą to lekka przesada, bo wejdzie do użycia UE Digital Covid Cert i stosowane będą testy PCR, ale przynajmniej nie trzeba będzie się tłumaczyć, czy podróż należy do niezbędnych, czy też nie.

Obecnie z lotniska w Shannon możemy polecieć do Reus, Stansted i do Manchesteru, a do grudnia tego roku do marca roku przyszłego, działać będzie sezonowa trasa do Turynu we Włoszech.

Ryanair nie poprzestaje na wymienionych destynacjach i zapowiada, że rozwijać będzie siatkę połączeń, by odbudować ją do stanu sprzed pandemii, ale teraz skupia się na kierunkach najbardziej popularnych w okresie letnim. Jak stwierdził rzecznik prasowy linii, istotne jest, by korzystając z usług firmy Ryanair, pasażerowie mogli znaleźć dogodne połączenia do miejsc, gdzie najczęściej latają z Irlandii w okresie wakacyjnym.

Ryanair zapowiada też uruchamianie dodatkowych lotów z Dublina i Cork, a wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie Ryanair.com.

Bogdan Feręc

Źr: Ryanair

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Potrzebne są wielom
Dobrobyt gospodarstw
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian