Lotnictwo przewiduje swój powrót w lipcu

Większość linii lotniczych w Europie, zaczyna przygotowywać się do ponownego uruchomienia swoich połączeń, a zapowiedzi pierwszych lotów płyną zarówno od małych, jak i dużych przewoźników.

Zapowiedzi to jedno, bo pierwsze loty odbywać się będą w zgodzie ze znoszonymi zakazami poszczególnych państw, ale wszyscy przewoźnicy mówią, że pierwszych regularnych lotów należy spodziewać się dopiero w lipcu. Informują o tym przedstawiciele British Airways, Lufthansy, Ryanaira, Aer Lingus i LOT-u, ale są też tacy, którzy przewidują wcześniejszy powrót do latania. Wcześniejsze loty mogą powrócić na trasy krajowe, ale nie można powiedzieć, iż pojawią się w takiej ilości, jak było to przed wybuchem pandemii koronawirusa.

Władze większości linii lotniczych dodają, że nie obędzie się bez pewnych zmian, a to oznacza, że mogą być wprowadzone środki bezpieczeństwa zdrowotnego, czyli m.in. podczas całej podróży samolotem, obowiązkowa maseczka na twarzy.

Środki bezpieczeństwa to dopiero zapowiedzi i nie można mówić jeszcze z całkowitą pewnością, że tak właśnie będzie, ponieważ te kwestie są obecnie omawiane przez przewoźników, a dostosowane mają być do wymogów stowarzyszeń lotniczych i do zarządzeń władz krajowych.

Bogdan Feręc

Źr: RynekLotniczy.pl

Polska-IE: Udostępnij...
Superksiężyc w obr
Co z egzaminami Leav
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish