LOT Z NOWĄ SIATKĄ POŁĄCZEŃ. ZIMOWE WAKACJE Z NARODOWYM PRZEWOŹNIKIEM

Polskie Linie Lotnicze LOT zapraszają na pokład! W sezonie zimowym 2021/2022 narodowy przewoźnik zaoferuje w sumie blisko 100 połączeń. W systemach rezerwacyjnych są już dostępne rejsy na trasach europejskich, ale też te długodystansowe – na Sri Lankę, do Stanów Zjednoczonych czy Kanady.

W oparciu o prognozy regulatorów lotniczych, popyt i restrykcje wjazdowe w poszczególnych krajach, LOT zaplanował swoją siatkę połączeń na nadchodzący sezon zimowy. Już teraz Pasażerowie mogą wybierać spośród blisko 100 połączeń – w tym rejsów krajowych, do Europy oraz wybranych kierunków w Ameryce Północnej i Azji.

– Priorytetem LOT-u jest odbudowywanie siatki połączeń, aby w jak najszybszym tempie powrócić do latania, jakie znamy sprzed pandemii. Nasza oferta na zimę jest wypadkową popytu i przepisów wjazdowych w poszczególnych krajach. Kontynuując sukces oferty turystycznej, proponujemy naszym Pasażerom połączenia do Colombo na Sri Lance, Miami czy Dubaju, który cieszy się ogromną popularnością – podobnie jak połączenia do Stanów Zjednoczonych. Nie zapominamy również o siatce regularnej – jest ona ułożona tak, aby zapewnić optymalną ofertę zarówno połączeń bezpośrednich, jak i tranzytowych przez Warszawę – mówi Michał Fijoł, Członek Zarządu PLL LOT.

Od początku sezonu zimowego samoloty polskiego przewoźnika wykonują regularne połączenia do Europy Zachodniej – m.in. Berlina, Paryża, Wiednia, Londynu lub Luksemburga. W rozkładzie nie zabraknie również finansowej stolicy Szwajcarii – Zurychu czy barwnej Kopenhagi.

W Europie Środkowo-Wschodniej odwiedzimy z LOT-em m.in. Budapeszt, Zagrzeb czy otoczoną malowniczymi górami Lublanę. Ostatnio narodowy przewoźnik uruchomił regularne połączenia do cieszącej się coraz większą popularnością Tirany oraz wznowił połączenia do Charkowa. Z kolei fanów długich spacerów urokliwymi uliczkami PLL LOT zabierze do magicznej Pragi. Warto zwrócić uwagę, że LOT zaoferuje (już od grudnia!) raz w tygodniu, bezpośrednie połączenie pomiędzy Zieloną Górą a Lwowem.

LOT oferuje również rejsy do Europy Północnej – Tallina czy Oslo. Osoby, które zimą preferują nieco cieplejsze kierunki, z pewnością ucieszy obecność w siatce połączeń Barcelony oraz Madrytu.

W ramach połączeń dalekodystansowych LOT, dzięki zniesieniu restrykcji wjazdowych, zaproponuje więcej rejsów do USA. Nowy Jork zyskał codzienne połączenie z Warszawą, loty do Chicago odbywać się będą sześć razy w tygodniu z Warszawy, zaś raz w tygodniu –

z Krakowa. Rejsy do Miami ruszą 10 grudnia z częstotliwością trzech połączeń tygodniowo. Dodatkowo przewoźnik uruchamia sprzedaż biletów na sezon letni z Krakowa do Newarku.

– Pierwszego dnia po ogłoszeniu przez USA otwarcia rynków liczba wyszukiwań lotów do tego kraju zwielokrotniła się. Nasze oferowanie do Nowego Jorku i Chicago oraz liczba Pasażerów są zbliżone do poziomów z 2019 roku – dodaje Michał Fijoł.

W ramach oferty rejsów średnio- i dalekodystansowych w sezonie zimowym Pasażerowie LOT-u będą mogli wybrać się również na Sri Lankę (pierwszy rejs zaplanowano na 7 grudnia) czy do Dubaju, dokąd LOT zwiększył częstotliwość z 3 do 4 rejsów tygodniowo. Poza tym, w zimowej siatce przewoźnika znad Wisły znalazły się m.in. Kanada (Toronto), Korea (Seul) oraz Japonia (Tokio).

LOT będzie obsługiwał zimą także połączenia krajowe między Warszawą a lotniskami regionalnymi, zapewniając Pasażerom z całej Polski wygodne przesiadki na rejsy międzynarodowe. W ramach rejsów krajowych przewoźnik poleci także z Krakowa i Lublina do Gdańska, a także z Krakowa do Olsztyna

Elastyczna zmiana biletów dla pasażerów

Pasażerom, których rejsy nie wrócą do zimowego rozkładu, przewoźnik oferuje szereg możliwości elastycznej zmiany rezerwacji. Bilety można bezpłatnie wymienić na rejs w innym terminie, otrzymując dodatkowo 30% rabat na następny lot. Oferta obejmuje także możliwość wyboru nowej trasy podróży – w przypadku konieczności dopłaty do wyższej klasy rezerwacyjnej, LOT pokryje 200 PLN/50 EUR z wyliczonej kwoty. W przypadku redukcji częstotliwości na wybranych trasach Pasażerom będą oferowane alternatywne połączenia.

Bilet można zamienić na voucher (ważny przez 12 miesięcy od daty wystawienia) na wszystkie połączenia dostępne w siatce LOT-u na następne 12 miesięcy, a także wystąpić o zwrot środków. Decyzję można podjąć w ciągu roku od daty zakupu biletu, a rezerwacją można zarządzać samodzielnie za pośrednictwem wygodnego formularza dostępnego na stronie LOT.com. Jednocześnie, mając na uwadze niepewność związaną z podróżowaniem w czasach pandemii, przewoźnik zniósł także opłaty za dokonanie zmian w rezerwacji. Pasażerowie mają możliwość bezpłatnej zmiany daty i/lub kierunku podróży dowolną liczbę razy. Nowa oferta dotyczy biletów zakupionych do 31 grudnia br. na wszystkie połączenia LOT-u, w każdej dostępnej taryfie, w tym również najtańszej opcji Saver. Dodając do tego szerokie możliwości zarządzania rezerwacją w przypadku odwołania lotu w wyniku pandemii, LOT jest obecnie w czołówce europejskich przewoźników pod względem elastyczności i otwartości na potrzeby Pasażerów.

LOT

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:

THE BUTTON FACTORY

 2023-04-18

The Button Factory
Curved St, Temple Bar, Dublin, IRL

 Trasa/Festiwal: European Tour 2023 Spring Edition

Bilety>>>

THE BUTTON FACTORY

 2023-04-18

The Button Factory
Curved St, Temple Bar, Dublin, IRL

 Trasa/Festiwal: European Tour 2023 Spring Edition

Bilety / Tickets >>>

THE BUTTON FACTORY

 2023-04-18

The Button Factory
Curved St, Temple Bar, Dublin, IRL

 Trasa/Festiwal: European Tour 2023 Spring Edition

Bilety>>>

THE BUTTON FACTORY

 2023-04-18

The Button Factory
Curved St, Temple Bar, Dublin, IRL

 Trasa/Festiwal: European Tour 2023 Spring Edition

Bilety / Tickets >>>