Lokalne godziny policyjne

Wszędzie tam, gdzie występuje duża ilość przypadków zakażeń, powinno się wprowadzić godzinę policyjną, powiedział jeden z lekarzy z hrabstwa Mayo.

Dr Swanick uważa, że godzina policyjna, mogłaby obowiązywać od 21:00 do 6:00, co ograniczy interakcje społeczne, a tym samym, pozwoli na zmniejszenie ilości kontaktów. To ograniczenie wg lekarza rodzinnego z Mayo, byłaby skuteczna w strefach o wysokim współczynniku zakażeń, więc wszędzie tam, gdzie obecnie, nie można opanować wzrostu zachorowań na Covid-19.

Dr Keith Swanick swój wniosek wysnuł na podstawie obserwacji miejsc, gdzie takie zasady zostały wprowadzone, i jak przekonuje, powinno się takie stosować również w Irlandii.

Lekarz wezwał Zarząd Służby Zdrowia (HSE), aby w przypadku regionu Belmullet, gdzie prowadzi swój gabinet, zaszczepiono wszystkich pracowników służby zdrowia, a także wprowadzono godzinę policyjną na 10 dni, co w ocenie doktora Swanicka, pomoże w opanowaniu sytuacji i obniży ilość przypadków zakażeń.

Mayo to jedno z tych hrabstw, gdzie, jak informuje HSE, doszło do największej ilości zakażeń, a wskaźniki, nadal utrzymują się na wysokich poziomach. Dyrektor ds. Zdrowia Publicznego HSE dla zachodniej części Irlandii dr Breda Smyth, wyraziła szczególne zaniepokojenie poziomem transmisji w Ballyhaunis, Ballinie, Belmullet, Castlebar i Claremorris, gdzie wprowadzono dodatkowe środki ostrożności. HSE wraz z Gardą podjęło decyzję, że zamknięte zostaną w rejonach Lough Lannagh, Raheens Wood i Moorehall wszystkie parkingi publiczne, gdyż w tym miejscach gromadziło się wiele osób, co mogło przyczynić się do transmisji wirusa. Dr Breda Smyth, nie mówi jednak, aby planowano wprowadzić godzinę policyjną w Mayo, więc głos lekarza, raczej nie zostanie wzięty w tym zakresie pod uwagę.

Rząd, o ile wspominał o możliwości wprowadzenia restrykcji w postaci godziny policyjnej, to na taki środek do tej pory się nie zdecydował, a i raczej będzie chciał uniknąć takich działań w przypadkach lokalnych. Minister Ryan powiedział, że „to ostateczność„, z jaką powinni spotykać się mieszkańcy kraju.  

Bogdan Feręc

Źr: RTE/NewsTalk

Polska-IE: Udostępnij
Wirus z RPA jest w I
Nadchodzą „upały
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian