Lokalna blokada dla Limerick?

Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego i Ministerstwo Zdrowia zaniepokojone są nagłym wzrostem covidowych zakażeń i zachorowań w Limerick.

Z tego powodu już wczoraj rozpoczęła się ocena całej sytuacji, a dzisiaj w godzinach popołudniowych, spotkają się naczelny lekarz kraju dr Tony Holohan i minister zdrowia Stephen Donnelly. Na podstawie zebranych przez służby medyczne informacji, panowie mogą podjąć decyzję o wprowadzeniu wyższego poziomu ograniczeń na terenie miasta Limerick lub całego powiatu.

Nie można wykluczyć, bo i to zasugerowano, iż w Limerick z powodu dużej ilości zakażeń, nie zostanie wprowadzony pełny lockdown, ale co podkreślono, na szczeblu lokalnym.  

Obecnie Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego, nadal przygląda się rosnącej ilości zakażeń w Limerick, a zaktualizowane dane posłużą za podstawę do podjęcia ostatecznej decyzji.

W spotkaniu ministra Donnelly’ego i dr. Holohana wezmą udział także posłowie reprezentujący okręg Limerick, by wspólnie podjąć decyzję o dalszych krokach. Na spotkaniu, w formie online, pojawią się również władze miasta i hrabstwa Limerick, by ocenić powagę sytuacji oraz podjąć decyzję, która wpływać będzie na dużą część społeczeństwa zamieszkującego zachodnie wybrzeże Irlandii.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Health

Polska-IE: Udostępnij
Irlandia tworzy pań
Ryanair cieszy się
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian