Lisa Smith bez ławy przysięgłych

Dzisiaj przed sądem w Dublinie odbyła się rozprawa z udziałem Irlandki, którą podejrzewa się m.in. o przynależność do organizacji terrorystycznej.

Lisa Smith pojawiła się dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Dublinie w Wydziale Karnym, gdzie podczas rozprawy dowiedziała się, co było zapowiadane już wcześniej, iż zarzutami, jakie postawiono 38-latce, zajmie się Specjalny Sąd Karny.

Byłej członkini irlandzkich Sił Zbrojnych zarzuca się związek z organizacją terrorystyczną, ale i członkostwo oraz wspieranie tzw. Państwa Islamskiego (ISIS), ale też finansowanie nielegalnej organizacji terrorystycznej.

Skład sędziowski Sądu Okręgowego uznał, iż domniemane przestępstwa są na tyle poważne, że powinien się nimi zająć Specjalny Sąd Karny, jednak oznacza to, że proces toczy się bez ławy przysięgłych, a ocenę zebranych dowodów i ocenę postępowania, pozostawia się sądowi.

W tej sprawie protest złożył obrońca oskarżonej, jednak Sąd Karny Sądu Okręgowego w Dublinie, wniosek o prowadzenie rozprawy na obecnych zasadach, odrzucił.

Bogdan Feręc

Źr: NewsTalk

Polska-IE: Udostępnij...
Ryanair podał Irlan
Tomasz Wybranowski:
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish