Linie lotnicze powinny ostrzegać przed zagrożeniami, czyli upór maniaka

Linie lotnicze wciąż walczą z irlandzkim rządem, aby ten uwolnił zagraniczne loty, więc zniósł zasadę 14-dniowej izolacji.

W odpowiedzi na te postulaty gabinet w Dublinie stwierdza, że linie lotnicze powinny działać na rzecz zdrowia publicznego i wraz z reklamami ofert lotów, publikować przy nich ostrzeżenia o zagrożeniu epidemiologicznym/koronawirusowym.

Takie zalecenie wydane zostało przez Departament Zdrowia Republiki Irlandii, który wraz z rządem, jakby głuchy był na wezwania branży lotniczej, a ta cierpi z powodu ograniczeń, jakie nałożone zostały przez irlandzkie władze.

Na zalecenie gabinetu ostro zareagowały dwie największe w Irlandii linie lotnicze, czyli Ryanair i Aer Lingus, które oficjalnie odrzuciły takie działanie, twierdząc, że nie leży to u podstaw ich działalności. Jednocześnie obie linie lotnicze dodają, iż propozycja rządu, staje w sprzeczności z żądaniami linii lotniczych, które sprzeciwiają się decyzji o unikaniu niepotrzebnych podróży i 14-dniowej kwarantannie.

*

Wojenka lotnicza w Irlandii trwa, cierpią na tym podróżni, linie lotnicze i gospodarka, a rząd…

…, a rząd robi swoje, czyli dba o nasze zdrowie, czy też stwarza pozory dbałości. Dlaczego pozory? Skoro nie umie poradzić sobie z tłumami w pubach, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby przestał bronić z uporem maniaka dwutygodniowej kwarantanny po powrocie z zagranicy.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Health/NewsTalk/The Liberal

Polska-IE: Udostępnij...
Koronawirusowe restr
Szkoły nie będą c
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish