Limerick inwestuje w rozwój

Poseł O’Donnell z zadowoleniem przyjął dużą inwestycję Limerick City o wartości 400 mln euro w 3. kluczowych lokalizacjach.

Duży rozwój Limerick w trzech kluczowych lokalizacjach, które obejmą mieszkalnictwo i nową placówkę medyczną, to mile widziany impuls dla regionu City, County i Midwest, powiedział poseł Fine Gael.

Reprezentujący Limerick City poseł Kieran O’Donnell powiedział:

– Chciałbym z radością powitać ogłoszenie przez Radę Miasta i Hrabstwa Limerick dużej inwestycji o wartości 400 milionów euro. To kolejna wspaniała wiadomość dla nas w Limerick, po uzyskaniu pozwolenie na rozpoczęcie budowy drogi Coonagh do Knockalisheen. W ramach tej inicjatywy inwestycyjnej powstanie ponad 200 wielofunkcyjnych mieszkań wraz z nową, najnowocześniejszą placówką medyczną z ponad 150 łóżkami. W ciągu następnych 3–5 lat utworzonych zostanie ok. 400 miejsc pracy. Ta inwestycja o wartości 400 mln euro wzmacnia absolutną konieczność ukończenia drogi Coonagh do Knockalisheen, gdy zobaczymy, że jeden z trzech kluczowych obiektów znajduje się na tej trasie. Wzdłuż tej drogi na 35-hektarowej działce zobaczymy budowę 108 domów mieszanych wraz z budową placówki medycznej na ponad 150 łóżek. Ponadto zobaczymy tu również obiekty komunalne, w tym ekopark i plac zabaw. W dwóch innych kluczowych lokalizacjach Thomondgate i Speakers Corner przy Hyde Road Park będzie znajdować się odpowiednio 63 i 36 budynków mieszkalnych o różnym standardzie. Projekty te przejdą teraz przez proces planowania i mam nadzieję, że ich budowa może rozpocząć się tak szybko, jak to możliwe. Inwestycja ta jest wyraźnym potwierdzeniem tego, co mamy do zaoferowania tutaj, w Limerick i pokazuje siłę marki Limerick.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Polska-IE: Udostępnij
Rząd zajmie się do
Program „Catch-Up
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian