Lidl wygrał proces o zniesławienie

Niemiecki detalista w Irlandii oskarżony został o to, że sprzedając mleko pod marką własną, wprowadza konsumentów w błąd.

Wg Irish Farmers Association, więc organizacji rolniczej, która zakwestionowała reklamę Lidla, sprzedawca miał informować, że mleko jest irlandzkie, chociaż takie nie było. To zdenerwowało władze Lidl Ireland, które postanowiły udowodnić swoje racje przed sądem, a wyrok w tej sprawie mówi, że sieć, nie oszukiwała klientów.

Podczas procesu przed Sądem Najwyższym, bo tak daleko zaszła ta spawa, Lidl udowodnił, że mleko marki własnej, pochodzi od krów z Irlandii i tu też jest przygotowywane oraz pakowane. Lidl udowodnił też, bo i takie oskarżenia się pojawiły, że nie ma żadnej „fałszywej mleczarni” lub „farmy widmo”, a w surowiec zaopatruje się i jest on przetwarzany oficjalnymi kanałami.

Lidl uznał jednocześnie, że twierdzenia przedstawicieli Irish Farmers Association szkodzą sieci, a i nadszarpnięta została reputacja marki Lidl. Wtedy właśnie wszczęto postępowanie o zniesławienie, natomiast pozwanymi zostali prezes IFA Tim Cullinan i wiceprezes Brian Rushe, bo to oni byli zwolennikami teorii o nieirlandzkim mleku w Lidlu.

Sąd przyznając rację Lidl Ireland, oczyścił detalistę z podejrzeń oraz pomówień, a i nakazał publiczne przeprosiny i wypłatę odszkodowania.

Uznano też, że co podkreśla się w komunikacie prasowym, że Lidl korzysta z wszelkich dostępnych produktów rodzimych, które sprzedaje w krajach, w których prowadzi swoją działalność handlową.

Bogdan Feręc

Źr: Lidl/Court Service

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Ryanair – Odrodzen
Młodzi chcą zniesi
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian