Lidl w Niemczech gwarantuje minimum 2 tys. euro miesięcznie, w Polsce 3 tys. zł

Sieć Lidl w Niemczech podała, że podnosi wynagrodzenie minimalne. Od marca minimalna płaca to 12,50 euro brutto za godzinę.

Przypomnijmy, że Lidl w Polsce podał, że od początku marca pracownicy sklepów zarabiają od 3 100 zł brutto do 3 850 zł brutto na początku zatrudnienia. Po roku pracy pracodawca gwarantuje wzrost płacy do poziomu 3 250 zł brutto do 4 050 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy od 3 450 zł brutto do 4 350 zł brutto. Poziom wynagrodzenia różni się w zależności od lokalizacji sklepu oraz związanych z nią kosztów życia. 

Dla pracownika pracującego w pełnym wymiarze godzin oznacza to ponad 2 tys. euro miesięcznie (po przeliczeniu 1 euro=4,30 zł daje to aż 8,6 tys. zł).

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Nawet niewykwalifikowani pracownicy, a także pracownicy tymczasowi otrzymują stawkę podstawową Lidl.

– Chcemy zaoferować naszym pracownikom uczciwy poziom wynagrodzeń. 12,50 euro za godzinę to nasza minimalna płaca już na wstępie. Żaden pracownik Lidl Niemcy nie zarabia mniej. Wręcz przeciwnie, większość kolegów otrzymuje znacznie wyższe wynagrodzenie godzinowe – mówi Matthias Oppitz, CEO Lidl Niemcy.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

W 2010 roku Lidl Niemcy był pierwszym sprzedawcą artykułów spożywczych, który wprowadził minimalną początkową płacę w wysokości 10 euro za godzinę. 

DlaHandlu.pl>>>

Podziel się:

Spada liczba osób b
Polecamy Państwa uw
Translate »
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn