Lidl będzie tworzyć miejsca pracy

Niemiecki detalista zapowiada, że chce rozwijać swoją irlandzką sieć punktów sprzedaży, a to wymagać będzie zatrudnienia kolejnych 1200 osób.

Lidl chce zatrudniać sprzedawców, obsługę magazynów w swojej irlandzkiej sieci dystrybucji, ale też osoby w biurach w regionie oraz swojej centrali w Dublinie. Nowe stanowiska pracy powstawać będą w całym kraju, a są również plany stworzenia w tym roku kolejnych sześciu placówek oraz przeprowadzenie remontów w siedmiu istniejących.

Zmiany szykują się też w Mullingar, gdzie umiejscowione jest jedno z trzech regionalnych centrów dystrybucji Lidla i w tym miejscu przewiduje się rozbudowę, co powiększy przestrzeń składowania towarów. Na ten cel Lidl przeznaczył 75 mln € i chce zwiększyć swoją sieć ze 168 do 174 punktów sprzedaży.

Jak czytamy w raporcie Kantar Worldpanel, w okresie pandemii, znacznie wzrosło zainteresowanie zakupami w sklepach wielkopowierzchniowych, a i Lidl notuje dużo wyższe obroty, co dało tej sieci do końca grudnia ubiegłego roku 11,8% udziału w rynku sprzedaży detalicznej artykułów spożywczych. Lidl w tym samym okresie zanotował 27 proc. wzrost wartości sprzedaży, w porównaniu z rokiem poprzednim, co z kolei dało mu pozycję najszybciej rozwijającej się spożywczej sieci detalicznej w Irlandii.

Co istotne, ze względu na ograniczenia spowodowane blokadami, w ubiegłym roku, konieczne stało się, zatrudnienie dodatkowych 700 pracowników, których zmiany zostały dostosowane do przepisów związanych z ograniczeniami w czasie pandemii. Za ostatni rok pracy w trudnych warunkach, Lidl wypłaci też swoim 5000 irlandzkim pracownikom premie o łącznej wartości 2 mln €.

Lidl, uznany został przez Top Employers Institute za Top Employer 2021 roku.

Bogdan Feręc

Źr: Lidl/Kantar

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian