LIBERALNI DEMOKRACI CHCĄ PRZEJĄĆ DEPUTOWANYCH INNYCH PARTII

Vince Cable, przewodniczący brytyjskiej partii Liberalnych Demokratów stwierdził, że „licząca się” grupa deputowanych, reprezentujących zarówno Partię Pracy, jak i Konserwatystów już wkrótce opuści szeregi swoich organizacji, przechodząc do jego ugrupowania.

Szef demokratów uważa, że sześciu przedstawicieli Laburzystów mogłoby zasilić partię Demokratów w ciągu następnych dziesięciu dni. W niedzielnej wypowiedzi dla Sky News powiedział, że w kolejce do zmiany partii jest „również kilku Konserwatystów, nie tylko członków Partii Pracy. Jak na razie zasadniczo pracują z nami, żeby powstrzymać Brexit. Cytowana liczba sześciu deputowanych może być zaniżona – powiedział Cable. – Wśród deputowanych Partii Pracy jest większa grupa, która jest bardzo niezadowolona z przewodnictwa Geremy’ego Corbyna i nie widzą swojej  przyszłości w partii”.

Wśród osób typowanych przez magazyn The Observer do opuszczenia partii są Chris Lesile, Angela Smith oraz Luciana Berger. Żaden z nich nie potwierdził doniesień. Jednakże Luciana Berger, będąca przewodniczącą grupy Jewish Labour Movement powiedziała, że jest zaniepokojona sposobem, w jaki Partia Pracy radzi sobie z oskarżeniami dotyczącymi antysemityzmu w jej łonie.

Z kolei proeuropejscy deputowani partii konserwatywnej, w skład których wchodzi Anna Soubry I Heidi Allen mogłyby by odejść, gdyby premier Theresa nie wywalczyła w parlamencie ostatecznej wersji umowy z Unią Europejską.

Przewodniczący Liberalnych Demokratów aktywnie wspiera ideę przeprowadzanie w Wielkiej Brytanii kolejnego referendum brexitowego. Jak do tej pory, Jeremy Corbyn, będący szefem Partii Pracy wykluczył poparcie takiego rozwiązania. Również stojąca na czele torysowskiego rządu Theresa May sprzeciwia się podobnej opcji.

W ciągu minionych lat pozycja Liberalnych Demokratów w znaczący sposób straciła popularność. Czyżby więc doniesieniami o „przejmowaniu kolejnych deputowanych” Vincent Cable usiłował podnieść jej notowania?

Alex Sławiński

Znajdź nas:

¾ irlandzkich inter
Status Orange jutro
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn