Letnie temperatury jesienią

Już dzisiaj niektórzy mieszkańcy Irlandii odczują wpływ frontu atmosferycznego, który przyniesie do kraju iście letnie wartości temperatur.

Jak prognozuje Met Éireann w niektórych hrabstwach, możemy zobaczyć na termometrach nawet 25 stopni Celsjusza, co będzie raczej ewenementem w Irlandii, biorąc pod uwagę położenie wyspy, jak i okres, w którym się znaleźliśmy. Średnia temperatur dla września to niewiele ponad 14 st. C., natomiast zazwyczaj w końcówce tego miesiąca, mamy do czynienia z wartościami temperatur dochodzącymi do 17 – 20 stopni.

Tak jednak będzie dzisiaj tylko na północy, zachodzie i w części południowej, bo już w hrabstwach Dublin, Carlow, Kildare oraz Laois, termometry zaczną wynagradzać nam, nawet pomysły rządu, więc wskazywać do 25 stopni Celsjusza. W tych rejonach powinna panować dodatkowo całkiem letnia aura, z przewagą chwil ze słońcem, ale nie należy zbytnio się do niego przywiązywać, bo i chmur może być całkiem sporo.

W każdym razie letnia pogoda, pozostanie z nami do czwartku, a i koniec tygodnia, więc piątek, nie powinien być jeszcze określany mianem chłodnego.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Polska-IE: Udostępnij
Tysiące osób w Irl
Londyn zniszczy poro
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian