Lepiej nie planować teraz zagranicznych wakacji

Kilka popularnych turystycznie krajów wydało oświadczenia w kwestii przyjmowania turystów, a wszyscy zgodnie mówią, że jeszcze długo obowiązywać będą pewne ograniczenia.

Z całą pewnością turyści z zagranicy pierwsze zmiany ujrzą już na lotniskach, bo władze Hiszpanii, Grecji, Cypru, Włoch i Turcji, planują wprowadzić dla tej grupy badania kontrolne na lotniskach, czyli np. pomiar temperatury, by zapobiegać wpuszczaniu osób chorych na teren swoich państw. Kolejną niedogodnością mają być inne zasady dotyczące turystów, czyli np. dystans społeczny w hotelach i pensjonatach, a ten obowiązywał będzie prawdopodobnie do końca 2020 roku.

Raczej nie należy się spodziewać, że otwarte będą hotelowe baseny, sauny i inne atrakcje proponowane przez hotele, ale z całą pewnością przez dłuższy czas, nie będzie możliwości korzystania z wycieczek, jakie organizowane były minibusami przez niektóre ośrodki wypoczynkowe.

Nie wiadomo jeszcze, jak wyglądać będą te sprawy w okresie świątecznym, który również uważany jest za bardzo atrakcyjny turystycznie, więc w tym roku, raczej nie można planować wakacji na Teneryfie, Bożego Narodzenia w Grecji, a Sylwestra pod włoskim Koloseum.

Europejska branża turystyczna przygotowuje się do ponownego uruchomienia, ale wiele firm już teraz powiedziało, że może nie przetrwać pierwszego okresu po odmrożeniu, więc możliwe są liczne upadki w tym sektorze.

Bogdan Feręc

Źr: Europejski Portal Turystyczny

Polska-IE: Udostępnij...
Czy ruszy fala emigr
Harris przedłużył
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish