Leo Varadkar: „Najciemniejsze dni dopiero przed nami”. Prawie 10 000 zakażonych

Przed świętami nie było tylu komunikatów z kręgów rządowych, które świadczyłyby o zbliżającym się szczycie zachorowań, jednak obecnie można wysnuć taki wniosek, ponieważ słowa przedstawicieli władz są jednoznacznie.

Na taką właśnie wypowiedź pozwolił sobie premier Leo Varadkar, który stwierdził w swoim specjalnym wielkanocnym komunikacie, że „najciemniejsze dni dopiero przed nami”. Premier powiedział to na podstawie ostatnich danych o ilości zachorowań, a z tych wynika, iż wczoraj potwierdzono 727 nowych przypadków koronawirusa. Potwierdzono też 14 zgonów, co daje łączną liczbę 334 osób, które zmarły zakażone wirusem Covid-19. Ogółem w Republice mamy do czynienia z 9655 przypadkami zakażeń koronawirusem, co staje się wynikiem mocno niepokojącym.

Premier Varadkar powiedział, iż przygotowywane są plany łagodzenia koronawirusowych zakazów, ale te wprowadzone będą tylko wtedy, jeżeli wszystko pójdzie po myśli rządu oraz władz medycznych kraju, czyli kiedy zacznie spadać ilość zakażeń. Varadkar spodziewa się szczytu zachorowań w tym miesiącu, jednak trudno jest przewidzieć, kiedy dokładnie nastąpi przełom, więc nie jest też pewne, czy obostrzenia, będą łagodzone po 5 maja, czy może okaże się niezbędne, przedłużenie okresu blokady kraju.

Premier Leo Varadkar ze smutkiem powiedział, że liczba zakażeń w kraju wciąż rośnie, ale uczulił też społeczeństwo, iż nie może ono poczuć się obecnie zbyt bezpiecznie, chociażby ze względu na przyzwyczajenie do nowej sytuacji. Właśnie teraz ważne jest, by utrzymać w ryzach naszą chęć opuszczenia domów, co pozwoli na zminimalizowanie skutków działalności wirusa Covid-19, mówił premier.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
Terry Gorry: The 16
Irlandia zaczyna mie
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish