Lekki wzrost ilości zakażeń. Zakłady mięsne pod specjalnym nadzorem

Na zwyczajowej już wieczornej konferencji prasowej poświęconej sprawom koronawirusa w Irlandii, dyrektor medyczny w Departamencie Zdrowia dr Tony Holohan poinformował, iż dzienny wzrost przypadków zakażeń, „nie ma związku z łagodzeniem zasad izolacji”.

Wczorajsze wieczorne wystąpienie dr. Holohana było nieco inne od poprzednich, bo tym razem nie łączył on ilości zachorowań z zachowaniami społeczeństwa po zniesieniu pierwszych ograniczeń, a do zakażeń miało dojść w ostatnich dniach przed wprowadzeniem przez rząd łagodniejszych zasad blokady w Irlandii. Jak podał dr Tony Holohan, 115 przypadków, jakie zostały wczoraj odnotowane, dało ogólną liczbę zakażonych w wysokości 24 506 osób.

Naczelny lekarz kraju dodał, iż mieliśmy wczoraj do czynienia także ze zgonami spowodowanymi koronawirusem, a tych było 11, co podniosło ich ilość do 1592.

Dr Holohan dodał, że wraz z Narodowym Zespołem ds. Zdrowia Publicznego dyskutował kwestię ogromnej skali wcześniejszych zakażeń w zakładach mięsnych i zastanawiano się, jakie wprowadzić w tych miejscach środki, aby zabezpieczyć pracowników przez przekazywaniem sobie wirusa SARS-CoV-2. Z całą pewnością wprowadzony zostanie szczególny nadzór nad tymi miejscami, a i każde odstępstwo od reguł, będzie napotykać konsekwencje, wynika z wniosków, jakie wyciągnięto po naradzie.

Ogólna ilość pracowników zakładów mięsnych, u których wykryto koronawirusa, wzrosła w tym tygodniu do 865, a 17 osób z ogólnej liczby jest hospitalizowanych.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
Uwaga, uwaga nadchod
Zasiłki pandemiczne
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish