Lekarze rodzinni zalecają noszenie osłon twarzy

Irish College of General Practitioners (ICGP) jest przekonane, że noszenie maseczek i osłon twarzy, jest skuteczną ochroną przed zarażeniem się Covid-19.

Wg ICGP materiałowe i plastikowe osłony twarzy, nie chronią w sposób doskonały przed zarażeniem się koronawirusem, ale zapewniają większą ochronę, niż brak osłony. Lekarze z ICGP dodają, że wirus SARS-CoV-2 rozprzestrzenia się poprzez kaszel, kichanie i samo oddychanie, więc zalecają noszenie czegoś, co zakrywa usta i nos.

Kierownik Irish College of General Practitioners dr Nuala O’Connor powiedziała, iż maski powinno nosić się w miejscach publicznych, w sklepach i środkach transport, co pozwoli na zminimalizowanie potencjalnego zakażenia. Jak dodała dr O’Connor, osoby, które z jakichś powodów nie mogą nosić masek i osłon twarzy, powinny rozważyć możliwość rezygnacji z korzystania ze środków transportu, bo tam, na niewielkiej przestrzeni, znacznie łatwiej jest zarazić się koronawirusem.

ICGP doradza, aby maski i inne osłony twarzy noszone były w komunikacji publicznej, centrach handlowych, sklepach, bibliotekach, kinach, muzeach, zakładach fryzjerskich oraz we wszystkich pomieszczeniach, gdzie przebywa większa ilość osób. Zaleca się również noszenie osłon twarzy w zakładach pracy, gdzie także łatwo jest o transmisję wirusa.

Dr Nuala O’Connor:

– Wiemy, że większość ludzi nosi już zakrycia twarzy i mamy nadzieję, że w nadchodzących dniach będzie jeszcze większe zainteresowanie tym sposobem ochrony. Ludzie wielokrotnie wykazywali chęć przestrzegania wskazówek dotyczących zdrowia publicznego w celu ochrony siebie nawzajem przed tą chorobą. Noszenie osłony twarzy to jeszcze jeden sposób, w jaki ludzie mogą okazywać sobie wzajemną solidarność, gdy staramy się powstrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: RTÉ News at One

Polska-IE: Udostępnij
Nikogo nie należy w
Covid-19 będzie cho
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian