Lekarze podzieleni są opiniami

Irlandzcy lekarze nie mówią jednym głosem w sprawie możliwości przyjęć na oddziały, przede wszystkim OIOM i rozdźwięk w tej sprawie jest duży.

Wczoraj jeden z lekarzy w prywatnym szpitalu Beacon w Dublinie stwierdził, że nie braknie miejsc w szpitalach, a dzisiaj mamy całkiem inną wypowiedź i chodzi o brak miejsc. Oddział OIOM w szpitalu Midlands może wkrótce, bo już w ten weekend, utracić możliwość przyjmowania pacjentów, gdyż już teraz pozostało na nim tylko kilka wolnych łóżek. Jak powiedział doktor Eoin Murphy, który pracuje w Midlands, ilość osób, jakie przyjmowane są do tego szpitala ze względu na ciężką formę Covid, zaczęła w ostatnim okresie wzrastać, więc i wiele osób należało umieścić na oddziale intensywnej terapii.

Właśnie to dało efekt wypełnienia covidowego oddziału OIOM, a ten, w poniedziałek, o ile nic się nie zmieni, przestanie przyjmować pacjentów lub będzie musiał podejmować decyzje, który z pacjentów znajdzie miejsce na intensywnej terapii. Doktor Murphy dodał, że oddział OIOM w szpitalu Midlands, przekroczy swoją zdolność pracy, co oznacza, że niektórzy pacjenci, prawdopodobnie, nie otrzymają opieki, jakiej potrzebują.

Dr Eoin Murphy:

– Widziałem szacunki, które pokazują, że w ten weekend możemy osiągnąć pełną pojemność. Jeśli ją osiągniemy, oznacza to, że nie będziemy w stanie zapewnić opieki na OIOM osobom, które by jej potrzebowały, i może to spowodować ich śmierć.

Wcześniej o możliwości przepełnienia szpitalnych oddziałów intensywnej terapii, a do tego stanu zbliża się cała wyspa, powiedzieli krajowi naczelni lekarze Republiki oraz Irlandii Północnej.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
EUR 11.4 bn trade su
Wieloletnia covidowa
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian