Lekarze ostrzegają przed zachłystywaniem się złudną swobodą

Luzowanie zasad zostało zapowiedziane, więc nie oznacza, iż obostrzenia zostały zdjęte, a na spotkaniu w Ministerstwie Zdrowia, przedstawiciele lekarzy wyrazili swoje obawy dla kolejnych etapów znoszenia ograniczeń.

Wg niektórych lekarzy, nadal nie wiemy, jak skutecznie walczyć z wirusem Covid-19, bo pacjenci reagują w odmienny sposób na leczenie, czyli nie ma jednej metody, by pozbyć się wirusa. Nie ma też środków zabezpieczających przed zakażeniem lub ciężkimi formami choroby, a to z powodu braku szczepionek i leków na koronawirusa.

Wielu medyków, dodajmy, że nie bez racji stwierdziło, iż każdy organizm reaguje inaczej na zakażenie wirusem Covid-19, a znamy obecnie wyłącznie jego wysoką zdolność do przenoszenia się osobniczego, nie zaś model walki z chorobą, jaką wywołuje. To natomiast nie daje nam żadnych gwarancji skutecznego leczenia, nawet w przypadku, kiedy mamy do czynienia z dużą ilością ozdrowień.

Lekarze podczas spotkania z ministrem Harrisem i dr. Holohanem mówili również, że nie ma obecnie możliwości określenia, co się stanie, kiedy zniesiemy ograniczenia, czy nawet część ograniczeń, bo wirus jest nieprzewidywalny i może uderzyć w większą część społeczeństwa, która chroniona była przed nim poprzez izolację.

Na spotkaniu z ministrem zdrowia, lekarze zaznaczyli, że obawiają się wzrostu zachorowań i nadinterpretacji przez społeczeństwo zasad, jakie będą wprowadzane przez rząd w ramach odmrażania kraju.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
Zasłanianie twarzy
Czy ruszy fala emigr
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish