Lekarze odroczyli strajk

Na 14, 20 i 21 stycznia zaplanowana była akcja protestacyjna około 100 lekarzy, którzy wyrażają swoje niezadowolenie z powodu braków personelu medycznego, przede wszystkim konsultantów.

Lekarze zrzeszeni w Irlandzkiej Organizacji Medycznej poinformowali jednak Komisję ds. Zdrowia Publicznego, że ze względu na złą sytuację pandemiczną w kraju, przesuną swój strajk, chociaż nie zrezygnują z tej formy protestu. Problemy, jakie od dawna trapią służbę zdrowia, to m.in. braki personelu, ale i reguły zatrudniania wysoko wyspecjalizowanej kadry medycznej, która mogłaby zająć się pacjentami.

Spór między konsultantami a rządem trwa od wielu miesięcy, a gabinet zobowiązał się, iż zmieniać będzie przepisy i wyznaczy osoby, które zajmą się oceną kwalifikacji lekarzy, ubiegających się o stanowisko konsultanta.

Niestety do tej pory, nic takiego się nie stało, więc członkowie IMO zagłosowali za przeprowadzeniem akcji strajkowej. W tych dniach uznali jednak, że sytuacja w kraju, zmusza ich do innego postępowania i strajk, postanowili przełożyć na czas, kiedy wskaźniki zakażeń wirusem SARS-CoV-2 znacznie się obniżą, a służba zdrowia, nie będzie już tak bardzo obciążona zadaniami związanymi z leczeniem ogromnej ilości pacjentów.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Druga dawka bez opó
Rynek mieszkaniowy b
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian