Lekarze nie są już potrzebni

Przeglądając internet, dochodzę do przekonania, że znalazło się rozwiązanie problemów irlandzkiej służby zdrowia, o czym chciałbym poinformować ministra Simona Harrisa.

 

Drogi Panie Ministrze, proszę porzucić swoje wysiłki na rzecz uzdrowienia lecznictwa w Irlandii, bo mija się z celem, zatrudnianie większej ilości pielęgniarek, lekarzy, że o budowie szpitali i ośrodków zdrowia nie wspomnę.

Wystarczy, aby przejrzał pan internet, ze szczególnym uwzględnieniem Facebooka, gdzie znajdzie się lek na wszystko.

 

Można więc pozbyć się nadciśnienia, o ile sok buraka pijać się będzie, selerem naciowym zmieszanym z cytryną leczyć należy opryszczkę, wywar z korzenia pietruszki pomoże na trzustkę, a liśćmi z pokrzywy uleczy się nadwyrężony woreczek żółciowy.

Idąc dalej, z całą pewnością natknie się pan na cudownie naturalne, bo z chwastów polnych napary, wyciągi  i oleje na choroby nowotworowe, więc i gałąź medycyny zajmującą się wynajdywaniem i produkcją leków, można uznać za całkowicie zbędną.

 

Zagłębiając się w niektóre teksty, dojdzie pan do przekonania, że i szczepić młodego pokolenia nie ma potrzeby, bo odporność na niektóre choroby nie jest specjalnie istotna, a tę można nabyć drogą zakażenia od drugiej osoby, co także jest praktyką matek w XXI-wiecznej Irlandii.

Walką z otyłością również nie musi się pan przejmować, bo recept na smukłą sylwetkę, znajdzie się w sieci całe mnóstwo, a te nader chętnie publikowane są na facebookowych profilach, choćby już po przeczytaniu pierwszego zdania, widać było, że to pic.

 

Jednym słowem grabisz pan państwo i budżet z pieniędzy, zamiast postawić na krzewienie medycyny naturalnie facebookowej.

Ta z całą pewnością będzie tańsza, a i domorosłych lekarzy, nie trzeba przecież opłacać, więc kilkunastomiliardowy budżet Ministerstwa Zdrowia, można zmniejszyć, aby tylko wystarczyło pieniędzy na internet.

Bogdan Feręc

Podziel się z innymi:
Remarks by President
Dwa głosowania –

Translate »