LEKARKA FAŁSZOWAŁA ZAŚWIADCZENIA – ZOSTAŁA ZATRZYMANA

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali lekarkę, która fałszowała dokumentację lekarską. Kobieta, jako biegła sądowa preparowała na potrzeby podejrzanego 31-latka dokumenty świadczące o jego chorobie. 75- latka w Prokuraturze Krajowej usłyszała zarzuty. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku pracując wraz z prokuratorem z Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku nad sprawą zorganizowanej grupy przestępczej dokonującej m.in. oszustw na policjanta, nabrali podejrzeń, że dokumentacja lekarska świadcząca o zdrowiu jednego z podejrzanych jest fałszywa. Wiele wskazywało na to, że informacje zawarte w tej dokumentacji są nieprawdziwe i nie oddają faktycznego stanu zdrowia 31-latka, wobec którego stosowane było tymczasowe aresztowanie.
Mając takie podejrzenia policjanci przeprowadzili szczegółową weryfikację dokumentacji medycznej i potwierdzili swoje przypuszczenia. Okazało się, że dokumentacja zawiera poświadczające nieprawdę wpisy dokonane przez lekarza psychiatrę, która rzekomo prowadziła leczenie podejrzanego.

Realizując tę sprawę na polecenie prokuratora funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo -Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali 75-letnią lekarkę. Podczas przeszukania mieszkań i gabinetów kobiety zabezpieczono różnego rodzaju dokumentację świadczącą o jej działalności.

Zatrzymana usłyszała łącznie 25 zarzutów dotyczących między innymi poświadczenia nieprawdy w dokumentacji medycznej 31-leniego podejrzanego. Wobec podejrzanej zastosowano dozór policyjny, poręczenia majątkowego, zakaz opuszczania kraju oraz zawieszenie podejrzanej w wykonywaniu zawodu lekarza. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci dalej pracują nad sprawą i sprawdzają, czy lekarka fałszowała dokumentację także innych osób.

Policja.pl

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Szczepionka AstraZen
Internet stał się
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian