Łatwiej będzie otrzymać kredyt hipoteczny?

Tego jeszcze nie wiadomo, ale poruszenie na rynku kredytów hipotecznych już widać, a dzieje się tak, ponieważ Irlandii, niedługo pojawi się nowy pożyczkodawca hipoteczny.

Avantcard to spółka, która należy do hiszpańskiej grupy bankowej Bankinter, a ma rozpocząć działalność w Irlandii w najbliższej przyszłości. Z pierwszych doniesień wiemy, iż pożyczkodawca, zaoferować ma klientom z wyspy, bardzo atrakcyjne warunki kredytowe, więc stanie się niemile widzianym gościem na irlandzkim rynku kredytów hipotecznych, przynajmniej przez grupy, które działają w tym sektorze.

Mówi się już teraz, że Avantcard, może wywołać „wojnę hipoteczną”, która jednak korzystna będzie dla klientów, bo ci, poprzez dodanie nowej instytucji pożyczkowej, zyskają na niższym oprocentowaniu, a może nawet na większej dostępności kredytów.

Cześć ekspertów, zajmujących się rynkiem kredytów hipotecznych jest przekonana, że po pierwsze stopy kredytowe w tym przypadku w Irlandii są mocno zawyżone, więc same kredyty drogie i mało dostępne, a i niewielu klientów banków stara się o kredyty hipoteczne, głównie ze względu na wewnętrzne przepisy banków, bo te są tak rygorystyczne, iż trudno niekiedy przebrnąć przez sito oceny.

Jeżeli przewidywania się sprawdzą, to Avantcard, już wkrótce może przejąć większą część klientów hipotecznych, a tym zaoferuje bardziej atrakcyjne opcje kredytowe, więc zawłaszczy sporą część rynku kredytów hipotecznych.

Co w takim przypadku powinni zrobić obecni kredytodawcy? Szybko przygotować odpowiednią ofertę, by zachęcić do zaciągnięcia pożyczki na dom w działającej obecnie na wyspie instytucji.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Czy egzaminy praktyc
Irlandia potrzebuje