Lato nie odpuszcza

Ze zaktualizowanej prognozy pogody dowiadujemy się, że i przyszły tydzień będzie gorący, a temperatury wahać się będą od 21 do 26 stopni Celsjusza.

Ten weekend będzie ciepły i wilgotny, a wydawało się, że już początek przyszłego tygodnia przyniesie ochłodzenie, jednak nic z tego, bo Met Éireann uważa, iż kolejne dni, także będą gorące. Niektóre hrabstwa, gównie te na południu, w części wschodniej i na południowym zachodzie, zalewane będą falą gorąca, więc tam właśnie panować będą irlandzkie tropiki.

Meteorolodzy przewidują, że termometry w pierwszych dniach przyszłego tygodnia pokazywać będą do 26 stopni, a w części centralnej i północnej powyżej 21. kreski.

Jest niestety mała niedogodność, bo pojawiać się będą opady deszczu, podczas burz intensywne, a rano i wieczorami, prawdopodobne są mgły.

Noce będą bardzo ciepłe i temperatury nie powinny spadać poniżej 12 stopni Celsjusza i tak pozostanie do połowy przyszłego tygodnia. Następnie rozpocznie się proces stopniowego spadku temperatur, ale i tak utrzymywać się będą w okolicach 20 stopni.

Cóż dodać? Korzystajmy ze słońca, wysokiej temperatury, bo już wkrótce może się okazać, że wrócimy do irlandzkiej normalności, przynajmniej pod względem wskazań termometrów i sumy opadów.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Polska-IE: Udostępnij
W Irlandii powstanie
Polish Embassy Dubli
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian