Landlord podglądacz

Wynajęcie mieszkania w Irlandii graniczy z cudem, a i trudno jest trafić na landlorda, którego można nazwać całkiem uczciwym, chociaż tacy się nadal zdarzają.

Do tej kategorii nie można natomiast zaliczyć 30-letniego mężczyzny z Cork, który swoje mieszkanie wynajmował zagranicznym studentkom i studentom. Ów mężczyzna, swój dom, przygotował w wyjątkowy sposób, bo zamontował w nim ukryte kamery i filmował najemców w sytuacjach intymnych. Kamery znajdowały się w każdym z pokoi, a także w toalecie i łazience, a ustawione były w taki sposób, aby filmowały wybrane miejsca. W pokojach kamery pokazywały łóżka, natomiast w łazience prysznic i wannę.

To nie wszystkie sprawki młodziana, bo filmował on również swoje dzieci podczas czynności fizjologicznych, gównie w łazienkach w centrach handlowych.

Do tych sytuacji dochodziło w latach 2011 – 2016, a ofiarami 30-latka padło 13 osób, które stawiły się na rozprawie w Karnym Sądzie Okręgowym w Cork. Jedna z pokrzywdzonych brała udział w rozprawie online, gdyż na stałe mieszka we Francji. Z materiału zebranego przez policję, a przedstawionego w sądzie wynika, że mężczyzna, nagrane filmy, umieszczał w „dark necie”.

Po zatrzymaniu właściciela domu, co miało miejsce 4 lipca 2016 roku, podczas przesłuchania, mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów, jak i do pobierania z sieci filmów przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci.  

Podczas procesu obrońca oskarżonego, wniosła, aby wyrok w tej sprawie został wydany w zawieszeniu, ponieważ do tej pory, jej klient, miał nieposzlakowaną opinię. Sędzia prowadzący sprawę, nie do końca uznał jednak ten argument i stwierdził, że taki wyrok, mógłby przyczynić się do ponownego wejścia na drogę przestępstwa przez podsądnego, a obarczony będzie  wysokim stopniem prawdopodobieństwa. Oskarżony, wg sądu, był świadomy popełniania czynów zabronionych, więc skazał mężczyznę na sześć lat więzienia, z czego na trzy lata w zawieszeniu.

Bogdan Feręc

Źr: Court Service/Independent

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Revenue pobierze pod
Podróżni z UK, nad
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian