Ładny początek tygodnia

Dzisiaj i jutro w kraju ma być całkiem pogodnie i temperatury będą przyjemne, jednak nie będzie to trwać zbyt długo.

Jak prognozują meteorolodzy z Met Éireann, o ile dzisiaj i jutro będzie dosyć dużo słońca, a i termometry pokażą nawet 13 stopni w cieniu, to już wtorkowy wieczór da zapowiedź nadchodzących zmian.

Zacznie padać, a nasuwający się nad Irlandię front niskiego ciśnienia, przyniesie ze sobą również niższe temperatury. Wg synoptyków spadek temperatury może być znaczny, bo nawet o 5 do 7 stopni Celsjusza, chociaż nie mówi się jeszcze, że powrócą nocne przymrozki.

Z tymi nie musimy mieć do czynienia, bo warstwa chmur chronić będzie przed ucieczką ciepłego powietrza, więc o ile w nocy słupki termometrów pokazywać mają wskazania w okolicach 2 do 5 stopni, to zimniej raczej nie będzie.

Met Éireann dodaje, że pogoda na święta Wielkiej Nocy nie jest jeszcze pewna, ale są wskazania, iż nie można liczyć na dużą ilość słońca i temperatury w okolicach 15 stopni. Mówi się raczej o warunkach wilgotnych, ale wszystko może się jeszcze zmienić, bo do świąt pozostały prawie dwa tygodnie, czyli w tym czasie, aura w Irlandii może przejść dużą metamorfozę.

Są natomiast przewidywania, że końcówka kwietnia to prawdziwy wybuch lata, a i rozszaleją się termometry, bo pokazywać mogą nawet powyżej 20 stopni Celsjusza.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Rozpoczął przedśw
Komentarze Departame
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська