Laburzyści walczyli o nauczycieli

Jak powiedział lider Partii Pracy, nauczyciele mogą być potraktowani nierówno z innymi grupami pracowniczymi, jeżeli będą musieli stosować się do takich samych zasad, jakie w zakresie Covid, wprowadził rząd.

W oświadczeniu złożonym w Dáil, Alan Kelly powiedział również, że polityka gabinetu, zmieniana jest bardzo szybko pod względem działań ochronnych, nie jest spójna i nie ma wytyczonego celu.

Lider Partii Pracy Alan Kelly powiedział:

– Podczas prezentowanego w Dáil ustawodawstwa, zgłosiłem obawy dotyczące pracowników pierwszej linii, w szczególności nauczycieli i SNA oraz potrzeby ich zastrzyków przypominających. Po pytaniach w Dáil, skontaktowałem się bezpośrednio z taoiseachem Martinem w ich imieniu. Nie wierzę, że nauczyciele powinni być dyskryminowani lub traktowani w inny sposób, więc zgłosiłem obawy dotyczące wpływu proponowanej zasady 5 dni dla kontaktów domowych w przypadku potwierdzonych przypadków ze szkół. Taoiseach wyraźnie powiedział mi, że nauczyciele są zwolnieni z tej zasady. Nie zinterpretowałem źle tego, co powiedział. Byłem daleki od tego. To oczywiste, że w wyniku tego, jak mój kolega i nasz rzecznik ds. edukacji Aodhan O’Riordain zwrócił na to uwagę opinii publicznej, rząd szybko zmienił swoje stanowisko. To tak wiele mówi o niespójności tego rządu, że polityka zmienia się z godziny na godzinę, a na niektórych etapach nawet nie wiedzą, w jakim kierunku się odwracają.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Labour Party

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Nauka o seksie w now
Głęboka frustracja