Laburzyści chcą znać plan odblokowania kraju przed czwartkowym posiedzeniem Dáil

Potrzebny jest silny system śledzenia przypadków Covid i plan wdrożenia szczepionki, powiedział Alan Kelly, który wezwał rząd do poinformowania posłów o nowych rozwiązaniach przed ich ogłoszeniem.

Szczegółowy plan wprowadzenia szczepionki Covid-19, także musi zostać opublikowany wcześniej, aby można było wprowadzić do niego ewentualne poprawki i przygotować się do jego wprowadzenia na wielu poziomach, dodał szef Partii Pracy Alan Kelly.

Podejmując kluczową decyzję o opuszczeniu poziomu 5, która ma zostać podjęta jeszcze w tym tygodniu, lider Labour Party i jednocześnie rzecznik ds. pracy i zdrowia Alan Kelly powiedział, że system śledzenia musi mieć odpowiednie zasoby, aby był w stanie poradzić sobie z każdym wzrostem liczby przypadków w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie, oraz wezwał rząd do poinformowania przywódców partyjnych, przed jakimkolwiek ogłoszeniem w czwartek o przejściu z poziomu 5 oraz publikacją szczegółowego planu wprowadzenia szczepionek Covid-19.

Alan Kelly powiedział:

– Jeszcze w tym tygodniu rząd wyda ważne oświadczenie, w jaki sposób kraj wyjdzie z poziomu 5. Wcześniej, wzywam rząd do zapewnienia pełnej informacji przywódcom partii i jak już powiedziałem w ostatnich tygodniach, musimy zobaczyć szczegółowy plan wprowadzenia wszelkich szczepionek przeciwko Covid-19, które zostaną zatwierdzone użytku. System śledzenia musi być również w stanie poradzić sobie ze wzrostem liczby przypadków przed i po Bożym Narodzeniu. Widzieliśmy, jak wiele prywatnych firm tworzy miejsca testowe w różnych lokalizacjach w całym kraju, a kolejne mają zostać otwarte w ciągu kilku tygodni. Chociaż to rozszerzenie testów jest mile widziane, to system śledzenia musi zostać wzmocniony, aby zapewnić, że poradzi sobie z dodatkowym zapotrzebowaniem w okresie świątecznym. W październiku mieliśmy niepokojącą, ale możliwą do uniknięcia sytuację, kiedy tysiące bliskich kontaktów w pozytywnych przypadkach Covid pozostało bez nadzoru, ponieważ system śledzenia kontaktów został przeciążony i nie był odpowiednio wyposażony. Nie ma usprawiedliwienia, jeśli nasz system śledzenia kontaktów ponownie zostanie przeciążony. Byliśmy tu już wcześniej i powinniśmy wiedzieć, jaki poziom popytu może przyjąć nasz system śledzenia, zanim zostanie przeciążony. Minister Donnelly musi zapewnić rekrutację niezbędnego personelu przed okresem świątecznym, powiadomić wojsko oraz przygotować jego wezwanie w razie potrzeby. Prywatne firmy testujące nie prowadzą śledzenia kontaktów, a nasz system musi być w stanie sprostać dodatkowemu zapotrzebowaniu. Istnieją tysiące kompetentnych osób, które w razie potrzeby można sprowadzić do poszukiwania kontaktów, emerytowanych urzędników państwowych, osób bezrobotnych i osób, które mogłyby zostać oddelegowane z różnych organizacji. Minister musi upewnić się, że wszystko, co można zrobić, zostało zrobione. Opinia publiczna musi wierzyć w skuteczność naszego systemu śledzenia i jest to absolutnie niezbędne, aby dysponować odpowiednimi zasobami, aby umożliwić każdemu z nas przeżycie tak przyjemnych Świąt Bożego Narodzenia, jak to tylko możliwe.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Labour Party

Polska-IE: Udostępnij
Pieniądze przestęp
Trump uznał swoją
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian