Kwiat Kolcolistu w kuchni

Kwiat Kolcolistu

Pięknie kwitnący Kolcolist zaprasza do jego zbierania. Kwitnie w całej Irlandii. Mieszkając w Irlandii nie trudno jest go spotkać na spacerze poza miastem.


Wiem, że jest kolczasty, ale jeśli pójdziesz na spacer i będziesz zbierać same szczyty z wielu różnych krzewów, nie będzie to takie trudne … Myślę, że jest to świetny sposób na medytację. Fakt, że jest kolczasty, sprawia, że ​​bardziej skupiasz się na tym, aby nie zrobić sobie krzywdy, aby po prostu się nie pokłuć. Oznacza to, że zbierając go, ​​jesteś obecny w tu i teraz …

Do czego może służyć Kolcolist ?

– Do naparów można użyć świeżych lub suszonych płatków kwiatu.
– Możesz z niego zrobić piękny słodki syrop.
– Możesz zrobić dżem.
– Możesz dodawać świeże płatki do sałatek, koktajli lub naleśników ( nie przesadzaj z ilością jedzenia świeżych płatków)
– Możesz ukisić kwiaty jak ogórki.
– Możesz użyć płatków do przygotowania domowych mydeł, toników do ciała lub perfum, a nawet użyć go jako barwnika do materiałów.

Ciekawostką jest, że w przeszłości Kolcolist był używany jako rozpałka do ognia. Ludzie używali go w piecach do gotowania, gdyż szybko osiągał bardzo wysoką temperaturę palenia pod kuchenka do gotowania. Płonie bardzo szybko, więc uważaj, aby nie robić w pobliżu żadnych ognisk … Może to być zbyt niebezpieczne dla ciebie i dla rośliny. Słynne młyny Kolcolistów przygotowywały tę roślinę jako karmę dla bydła i koni. Zastanawiam się, dlaczego teraz nie możemy tego robić, zamiast karmić zwierzęta syntetycznymi karmami hodowlanymi… ?

Przygotowałam cudowny syrop. Został sprawdzony przez miejscowego irlandzkiego rolnika z sąsiedztwa. Opinia była doskonała. Smakuje genialnie, powiedział.

Syrop z kwiatu Kolcolistu

Jak przygotować syrop?

Wejdź na moją stronę internetową. Kliknij link, poniżej. 

Uwielbiać go również będą dzieci.

Smacznego.

Ewa Witek

Polska-IE: Udostępnij...
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish