Kwarantanna obowiązkowa wg Mary Lou McDonald

Szefowa Sinn Féin powiedziała dzisiaj, że w jej ocenie, każda osoba, która pojawia się w Irlandii, powinna poddać się 14-dniowej izolacji.

Mary Lou McDonald jest przekonana, że tylko takie działanie zapewni bezpieczeństwo na wyspie, ale dodała, dla pełnego bezpieczeństwa, tak samo powinno być również Irlandii Północnej, co zabezpieczy oba państwa.

Mary Lou McDonald stwierdziła, że nieszczęśliwym rozwiązaniem będzie, jeżeli Republika i Irlandia Północna posiadać będą dwie „zielone listy”, więc skoro Północ uzna, że któryś z krajów europejskich nie jest bezpieczny, natomiast Południe zakwalifikuje to państwo inaczej, może dojść do sytuacji, w której pasażerowie latać będą do Republiki lub Irlandii Północnej, by kwarantannę pominąć.

Liderka Sinn Féin wezwała więc władze, by stworzyły kompleksowy system monitorowania osób przybywających do Irlandii, a to oznaczać może np. wymianę informacji o pasażerach przylatujących na całą irlandzką wyspę. McDonald jest więcej niż przekonana, że inne podejście, a i obecne działania gabinetu w Dublinie, powodują zamieszanie i trudności w śledzeniu kontaktów osób przylatujących i przypływających promami do Irlandii.

Mary Lou McDonald chce uznania wyspy, jako osobnej jednostki administracyjnej ze względów zdrowia publicznego, na której przepisy i zalecenia w zakresie podróży zagranicznych oraz kwarantanny, będą spójne.

Powiedzieć tu trzeba, że Pani McDonald, jest pierwszym politykiem, który powiedział o tym oficjalnie na forum publicznym, więc kolejny raz wskazuje rządowi, iż działania związane z „zieloną listą” nie przystają do potrzeb całej wyspy, co jest błędem.

Bogdan Feręc

Źr: RTE

Polska-IE: Udostępnij...
Pierwszy sondaż po
POLICJANCI ZLIKWIDOW
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish