Kuriozalna zapowiedź sprzedaży państwowych nieruchomości

Urząd Robót Publicznych (OPW) potwierdził, że do końca roku, chce sprzedać ponad 30 budynków, które do 2012 roku, wykorzystywane były na posterunki Gardy.

Właśnie w 2012 roku ówczesny minister sprawiedliwości Alan Shatter podjął decyzję, o zamknięciu 95 posterunków Gardy, głównie na terenach wiejskich i w małych miejscowościach. Decyzja spowodowana była kryzysem finansowym i miała być czasowa, jak się ją wtedy przedstawiało.

Teraz, opuszczone budynki, jak widać, nie zostaną przywrócone do ponownego wykorzystania przez irlandzką policję, a bulwersujące w tej sprawie jest coś całkiem innego.

Przypomnijmy sobie niedawne słowa ministra budownictwa Darragha O’Briena, który powiedział, iż władze lokalne, powinny zintensyfikować działania w zakresie budowy domów socjalnych, ale też w zakresie zakupu pustostanów. Co jednak robi się w tej sprawie? Otóż budynki z rządowej puli zasobów, bo tymi są przecież byłe posterunki Gardy, wystawiane są na sprzedaż, nie zaś przystosowywane do zasiedlenia przez osoby oczekujące na mieszkania socjalne i bezdomnych.

Rozdźwięk w tej sprawie jest duży, a i pokazuje, dodajmy, że ponownie, jak chaotycznie działają irlandzkie władze.

Najwięcej budynków, które trafią do sprzedaży, znajduje się w hrabstwach Cork, Leitrim, Clare, Longford, Mayo i Roscommon.

Przyznać również należy, iż dawne posterunki Gardy, nie znajdują się w dużych metropoliach, ale zastanówmy się, czy wszyscy oczekujący na mieszkania socjalne i bezdomni, chcą mieszkać w stolicy? Raczej nie, a prawdopodobnie szybko znalazłyby się osoby, które zasiedliły lokale, które niegdyś służyły policjantom.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Od dzisiaj ponownie
Miasta i miasteczka
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian