Kupuj tylko u czarnoskórych

„Marzymy o #Blackxmas” to hasło, które przyświeca organizatorom akcji, a ta ma skierować uwagę mieszkańców Irlandii, aby zaprzestali kupowania u białych sprzedawców.

Czarne święta Bożego Narodzenia to grupa ludzi, którzy chcą, aby w okresie świąteczno-noworocznym, wydawać pieniądze w sklepach prowadzonych przez osoby czarnoskóre, a inne, pomijać. Ma to trwać do 1 stycznia 2022 roku i namawia się, żeby korzystać też z innych miejsc prowadzonych przez osoby pochodzenia afrykańskiego, a chodzi tu np. o punkty usługowe.

Co ważne, poprzez stronę https://blackxmas.org/, czyli organizacji, która potencjalnie, wspierać ma biznesy osób czarnoskórych w Irlandii, można też przekazywać datki na jej działalność oraz popierać idee, jakimi kieruje się Blackxmas.

Zaprasza się również mieszkańców Irlandii, niezależnie od pigmentacji skóry, do śledzenia informacji, jakie podawane są przez Blackxmas w mediach społecznościowych, a także swoje poparcie można wyrazić, kontaktując się bezpośrednio z organizacją, poprzez wysyłanie e-maili.

*

Ta zorganizowana akcja, w mojej ocenie, wzmocni, a może stanie się tylko przyczynkiem do wzrostu ukrywanego napięcia w kontaktach z czarnoskórymi mieszkańcami Irlandii, a od dawna nie można powiedzieć, aby mieli oni pod wieloma względami dobrą opinię. Ważne jest, że sprawą, powinny zając się służby odpowiedzialne za ład i porządek w kraju, czyli zbadać, czy takie akcje i podejmowane działania, nie są niezgodne z prawem. O ile pójdziemy tą drogą, to przecież nic nie będzie stało na przeszkodzie, by i stworzyć polską stronę lub organizację #Polxmas, a następnie inicjować proces przyłączenia Irlandii do macierzy, bo przecież wciąż, jesteśmy tutaj największą mniejszością.

Liberalny – Bogdan Feręc

Żr: The Liberal

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Widzą możliwości
Władze lokalne musz
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська