Kupił auto i chciał sprawdzić szybkość swojego samochodu. Stracił prawo jazdy

Policjanci z legnickiej drogówki zatrzymali do kontroli sportowe audi, którego kierujący pędził aż 123 km/h w terenie zabudowanym. Swój pośpiech, tłumaczył tym, że chciał wypróbować swoje nowe auto. W związku z tak rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące oraz otrzymał mandat karny.

Jakiś czas temu policjanci z drogówki, kontrolowali prędkość, na jednej z ulic w Legnicy. W pewnym momencie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej sportowe audi. Kierujący tym pojazdem, poruszał się, w terenie zabudowanym, z prędkości 123 km/h. Swój pośpiech tłumaczył tym, że chciał sprawdzić moc swojego samochodu, którego od niedawna jest właścicielem.

Mieszkaniec Legnicy został ukarany mandatem karnym oraz zatrzymano mu uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy.

Nadmierna prędkość, to jedna z głównych przyczyn wypadków i niebezpiecznych sytuacji na drodze. Policjanci apelują o jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami!

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Legnicy
mł.asp. Jagoda Ekiert

Polska-IE: Udostępnij...
Jak i gdzie głosowa
Ordery Orła Białeg
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish