„Kufel dyskryminacji”

Irlandzkie Stowarzyszenie Restauratorów poinformowało rząd, iż restauracje w całym kraju, zmagają się ze zorganizowaną falą kampanii przeciwko działaniu zgodnego z prawem.

Stowarzyszenie rozważa też możliwość, złożenia w tej sprawie doniesienia w Gardzie, by ta, ścigała najbardziej aktywnych przeciwników szczepionek, szczepień i certyfikatów, szkalujących sektor gastronomiczny. Gabinet został poinformowany, że w mediach społecznościowych, powstało kilka stron, które wzywają do bojkotu restauracji, ale i znajdują się tam oszczerstwa, które nie mają odbicia w rzeczywistości. Nadużycia, jakie mają obecnie miejsce wobec restauratorów, a wywołane zostały decyzją rządu w kwestii umożliwienia wejścia do lokali osobom z certyfikatami szczepienia, przybierać mają też na intensywności, a i wśród przeciwników ustawy, są osoby, które wykazują wzmożoną aktywność.

Stowarzyszenie Restauratorów, nie pozostało bierne w tej sprawie, więc wystosowało też pisma do największych central największych mediów społecznościowych z siedzibami w Irlandii, by zareagowały w tej sprawie i zawiesiły działanie stron, które wprowadzają w błąd, a także powodują straty dla przedsiębiorstw.

Przeciwnicy kontroli certyfikatów przy wejściach do lokali gastronomicznych zamieszczali też nazwy restauracji, które stosują się do przepisów, a to już jest jawne wykroczenie, przeciwko dobremu imieniu firmy. Niewybredne komentarze i oszczerstwa, pojawiały się już wcześniej, kiedy właściciele restauracji, zapowiadali uruchomienie ich wnętrz, co z kolei było też naruszeniem zasad, jakie obowiązują w mediach społecznościowych.

W kraju dochodzi równocześnie do wielu problemów, które dotyczą wcześniejszej rezerwacji stolików, bo zorganizowano akcję zamawiania stolików, by zablokować termin. Przeciwnicy obowiązujących zasad, wybierają sobie kilka lokali, do których dzwonią, rezerwują wszystkie dostępne stoliki i w ten sposób, ograniczają do nich dostęp klientom, chcącym skorzystać z usług restauracji.

Informację w tej sprawie przekazano już minister turystyki Catherine Martin, a ta oświadczyła, że nadużycia w mediach społecznościowych, muszą być napiętnowane. W liście Stowarzyszenia Restauratorów do minister Martin przedstawia się też całe cytaty, jakie znajdują się w wiadomościach przesyłanych restauratorom i zamieszczane są pod wpisami lokali, a te brzmią:

– Jeśli będziesz dalej robił wszystko, co każe ci rząd, zbankrutujesz. Okazuj swoją lojalność ludziom, a nie rządowi i stań w obronie siebie.

– Szokujący brak odwagi w branży hotelarskiej. Zgoda na ten system apartheidu z jakiegokolwiek powodu jest z pewnością miarą hipokryzji, nieważne, że WSZYSTKIE umożliwiają nowy rasizm.

– Proszę o kufel dyskryminacji.

Przeciwnicy wystawiają też opinie na stronach internetowych, oceniają restauracje i bary jedną gwiazdką, by w drugiej kolejności dać niepochlebną recenzję. Te mają następującą treść:

– Obrzydliwe, nieprzyjazne miejsce do odwiedzenia, bardzo chętnie ułatwiające wprowadzenie dwupoziomowego społeczeństwa i dyskryminujące ludzi, jedzenie znacznie poniżej normy.

– Lubi dyskryminować ludzi, którzy zrezygnowali z eksperymentalnego zastrzyku. Wstydź się.

Politycy w tym zakresie są nieco zaskoczeni i przedstawiciele rządu wyjaśniają, że to obecnie najbardziej efektywny system, na jaki kraj może sobie pozwolić. Odmiennego zdania jest część opozycji, która otwarcie mówi o wytworzeniu podziałów społeczeństwa.

*

Jakby jednak na to nie patrzeć, podziały w społeczeństwie są ogromne, coraz częściej dochodzi na forach internetowych do utarczek słownych, a to, może wkrótce przenieść się na irlandzkie ulice, co doprowadzi do zamieszek. O ile do takiej sytuacji dojdzie, to trzeba sobie zdawać sprawę, że rząd, zmuszony będzie do reakcji, a ta może być dosyć ostra, żeby zaprowadzić w kraju porządek. W mojej ocenie nie jest to scenariusz daleki od realizacji, a i widzieliśmy już takie działania władz w różnych krajach na całym świecie, więc możliwe są także na wyspie.

Władysław Reymont nie przewidział, jak bardzo aktualnym będą wydarzenia przedstawione w powieści Chłopi.

Bogdan Feręc

Źr: PAMedia

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Ślepy Taoiseach mus
Piosenki powstańcze

THE BUTTON FACTORY

 2023-04-18

The Button Factory
Curved St, Temple Bar, Dublin, IRL

 Trasa/Festiwal: European Tour 2023 Spring Edition

Bilety>>>

THE BUTTON FACTORY

 2023-04-18

The Button Factory
Curved St, Temple Bar, Dublin, IRL

 Trasa/Festiwal: European Tour 2023 Spring Edition

Bilety / Tickets >>>

THE BUTTON FACTORY

 2023-04-18

The Button Factory
Curved St, Temple Bar, Dublin, IRL

 Trasa/Festiwal: European Tour 2023 Spring Edition

Bilety>>>

THE BUTTON FACTORY

 2023-04-18

The Button Factory
Curved St, Temple Bar, Dublin, IRL

 Trasa/Festiwal: European Tour 2023 Spring Edition

Bilety / Tickets >>>