Które hrabstwa następne?

Od północy trzeci poziom ograniczeń wprowadzony zostanie w hrabstwie Donegal, które stanie się drugim w kraju z ostrzejszymi zasadami, jakie ograniczyć mają rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Rząd podejmując tę decyzję na wczorajszym wieczornym posiedzeniu, chce zmniejszyć dzienną ilość zakażeń do minimum, a i powstrzymać przenoszenie wirusa na hrabstwa ościenne, czyli wprowadzi m.in. zakaz opuszczania i wjazdu do Donegal. Wcześniej takich ograniczeń doczekało się hrabstwo Dublin, w którym zachorowań jest najwięcej, a co za tym idzie, panuje tam największe zagrożenie epidemiologiczne.

Coraz częściej władze medyczne kraju i rządzący mówią o początku drugiej fali zachorowań na koronawirusa, a i podkreślają, że możliwe jest wprowadzanie ograniczeń również na innych obszarach, gdzie ilość potwierdzonych przypadków Covid-19 rośnie.

Sezon okresowych blokad można więc uznać za rozpoczęty, a te, będą się pojawiać wszędzie tam, gdzie stanie się to niezbędne, co nawiasem mówiąc, zapowiadane było przez rząd. Aktualnie Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego swoją baczną uwagę zwrócił w kierunku hrabstw, w których w ostatnich dniach rośnie ilość przypadków zakażeń powodowanych wirusem SARS-CoV-2, a są to Louth, Waterford, Wicklow, Kildare, Cork i Galway.

Jak dodał jeden z członków NPHET, o ile sytuacja się nie zmieni, to i dla tych rejonów może zostać wydana rekomendacja podniesienia stopnia ograniczeń.

Bogdan Feręc

Źr: GoV.ie/Independent

Polska-IE: Udostępnij
Chef Jakub – Writt
„Zielona lista”
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian