Kto poniesie koszt odbudowy Ukrainy?

Tego jeszcze nikt nie chce powiedzieć otwarcie, ale słyszy się już opinie, iż to Federacja Rosyjska powinna zostać obciążona i ponieść konsekwencje swojej napaści na sąsiedni kraj.

Można uczynić to na kilka sposobów, więc przejąć wszelkie rosyjskie aktywa i pasywa, jakie zgromadziła na świecie, co wspomagać będzie Ukrainę po wojnie. Mówi się również, iż należy postawić Rosję przed międzynarodowymi trybunałami i w świetle przepisów, podczas procesów określić jej poziom winy, a następnie ukarać finansowo, co też miałoby wspierać odbudowę zniszczonego wojną kraju, jaki systematycznie bombardowany jest przez Federację Rosyjską.

Odżyły w ostatnich dniach komentarze, iż powinno się rozpocząć prace, które doprowadzić mają do ujęcia osób odpowiedzialnych za inwazję na Ukrainę, żeby i konstruktorzy ataku, nie czuli się bezkarni.

Jak powiedział ukraiński premier Denys Anatolijowycz Szmyhal, przy obecnych stratach, odbudowa Ukrainy kosztować będzie ponad 750 mld dolarów i powinno się przymusić Rosję, aby pokryła ten koszt w całości.

Na świecie prowadzi się już rozmowy, w jaki sposób zabezpieczyć na poczet ewentualnych kar i odbudowę Ukrainy aktywa oraz pasywa Federacji Rosyjskiej, a i zamrożeniu jej wszelkich kont walutowych. Dodaje się, że po przejęciu pieniędzy, jakie Federacja zgromadziła w zagranicznych bankach, tymi powinna zarządzać Ukraina. Ważne jest jednak, iż użyć do odbudowy kraju, a także przeznaczyć je na pomoc dla Ukraińców, Kijów będzie mógł dopiero po zakończeniu wojny i oficjalnych wyrokach trybunałów sprawiedliwości oraz sądów międzynarodowych.

Odbudowa Ukrainy, co też powiedział premier Szmyhal, potrwa prawdopodobnie dziesięciolecia, gdyż Rosjanie metodycznie i z precyzją niszczą kolejne jej obszary.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Powstanie Komisja ds
Electric Ireland pow
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська