Kryzys mieszkaniowy stał się priorytetem rządu

Premier Micheál Martin stwierdził, że jednym z priorytetów tego rządu jest, by rozwiązać kryzys mieszkaniowy.

An Taoiseach podkreślił również, że koronawirus, spowolnił tempo działań w tym zakresie, jednak rząd zrobi wszystko, by sytuację odwrócić i plan realizowany był zgodnie ze wcześniejszymi założeniami.

Ta odpowiedź, nie zadowoliła jednak liderki opozycyjnej Sinn Féin Mary Lou McDonald, która stwierdziła, iż za słowami, nie idą czyny. McDonald podkreśliła, że wiele osób w całej Irlandii, nie odczuwa pomocy rządu w zakresie wsparcia mieszkaniowego, a chcieliby uzyskać bezpieczeństwo i pewność dachu nad głową.

Szefowa Sinn Féin określiła też politykę mieszkaniową rządu, jako obiecywanie manny z nieba i odkładnie wszystkiego na czas dalszy, a rozwiązania i działania potrzebne są tu i teraz. Pani McDonald przypomniała również, że do końca września, minister budownictwa, obiecywał przedstawienie planu, który zmieni sytuację mieszkaniową kraju, będzie wsparciem dla osób, które mogą utracić swoje domy. Nic takiego się nie stało, więc uznała to za kolejną obietnicę bez pokrycia.

Premier w odpowiedzi odparował, że plan jest na ukończeniu, a będzie odpowiadać potrzebom, jakie postawiło przed rządem życie.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Lekcja gotowania zak
Lidl wycofuje odkurz
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian